Maksa par braucienu taksometros būs jānorāda arī salonā uz priekšējā paneļa

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Turpmāk maksa par braucienu taksometros būs jānorāda arī salonā uz priekšējā paneļa, paredz decembrī Ministru kabinetā (MK) apstiprinātie grozījumi noteikumos "Prasības plānošanas reģiona un republikas pilsētas speciālās atļaujas (licences) saņemšanai un kārtība, kādā veicami pasažieru komercpārvadājumi ar taksometru".

Satiksmes ministrija (SM) grozījumos precizējusi kārtību, kādā pasažieris tiek informēts par pārvadātāja tarifiem, nosakot, ka, nolīgstot taksometru, pirms brauciena sākšanas pasažieris vienojas ar pārvadātāju par tarifiem, kas tiks piemēroti braukšanas maksas aprēķinā. Savukārt autovadītājam ir pienākums pirms brauciena informēt pasažieri par aprēķinā piemērotajiem tarifiem. Papildus noteikts, ka tarifi jānorāda uz transportlīdzekļa virsbūves un salonā.

SM secinājusi, ka pamatā problēma situācijās, kad tiek noteikta nesamērīga maksa par braucienu, ir informācijas trūkums taksometru izmantotājiem. Tādēļ piedāvāts papildus izvietot informāciju transportlīdzekļa salonā uz priekšējā paneļa. Tas ļaus pasažierim iepazīties ar tarifiem pirms brauciena. Ja pārvadātājs ir noteicis vairākus tarifus, kurus piemēro atkarībā no paredzētā brauciena, transportlīdzekļa salonā tiek izvietota informācija par visiem tarifiem, kas var tikt piemēroti braukšanas maksas aprēķinā.

Turklāt, lai uzlabotu pasažieru informēšanu par braukšanas maksas aprēķinā lietotajiem tarifiem, paredzēts, ka informācijas, kas izvietota uz transportlīdzekļa virsbūves, burtu un ciparu augstums nevar būt mazāks par 40 milimetriem, kā arī tai jābūt ar transportlīdzekļa pamatkrāsu kontrastējošā krāsā.

Vienlaikus projekts paredz pagarināt prasību par oglekļa dioksīda izmešu un dzinēja tilpumu ierobežojumu ieviešanu līdz 2020.gada 1.janvārim.

Uz augšu