S, 25.03.2023.

FKTK: "Swedbank" tehniskā problēma novērsta, nav pamata nekādām baumām

LETA
FKTK: "Swedbank" tehniskā problēma novērsta, nav pamata nekādām baumām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
"Swedbank" administratīvā ēka.
"Swedbank" administratīvā ēka. Foto: Artūrs Neitāls/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) informē, ka situācija saistībā ar tehniskām problēmām AS "Swedbank" ir atrisināta un operatīvi novērsta pakalpojumu īslaicīgā nepieejamība, līdz ar to nav nekāda pamata baumu izplatīšanai, kuru saturs ir pretrunā ar FKTK un "Cert.lv" pausto viedokli.

Kā aģentūru LETA informēja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja, tad no pirmā notikuma brīža FKTK bijusi saziņā ar banku par pakalpojumu īslaicīgās nepieejamības incidentu šopēcpusdien.

"Svarīgi apzināties, ka šī tehniskā ķibele bankas sistēmās nav nekādā veidā bijusi saistīta ar klientu līdzekļu drošību bankā. Banka strādā normālā ikdienas režīmā. Cēlonis nav ārējs uzbrukums. Risinājums ir atrasts. FKTK kā finanšu sektora uzraugs ir saziņā ar bankas dienestiem un seko situācijai, arī Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV ir sadarbības režīmā gan ar Banku, gan ar FKTK ekspertiem IT jomā. Pēc problēmas atrisināšanas Banka strādā normālā ikdienas režīmā, nodrošinot klientiem visus pakalpojumus," atgādināja Upleja.

Banka klientus operatīvi informē visos saziņas kanālos par aktualitātēm. Tāpēc FKTK norāda, ka nav nekāda pamata baumu izplatīšanai, kuru saturs ir pretrunā ar FKTK un "Cert.lv" pausto viedokli, jo ikvienam, kurš izplata nepamatotas ziņas un datus par Latvijas finanšu sektoru, kas var radīt nepatiesu priekšstatu par tā darbību, ir jāapzinās Latvijas Krimināllikumā noteiktā atbildība par šādu darbību veikšanu.

Upleja atgādina, ka Krimināllikuma 89.pants nosaka, ka par darbību vai bezdarbību, kas vērsta uz finanšu sistēmas, rūpniecības, transporta, lauksaimniecības, tirdzniecības vai citu tautsaimniecības nozaru, kā arī iestāžu vai organizāciju darbības graušanu nolūkā kaitēt Latvijas Republikai, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt Krimināllikuma 194.1 pants nosaka, ka par apzināti nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu mutvārdos, rakstveidā vai citādā veidā par Latvijas Republikas finanšu sistēmas stāvokli - soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja ar to radīts būtisks kaitējums valstij vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Par šā panta pirmajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu