PTAC aicina "Apple" un "Google" uzlabot lietotņu veikalus

FOTO: AP/Scanpix

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina ASV elektroierīču ražotāju "Apple" un tīmekļa vietni "Google" veikt labojumus lietotņu veikalos, lai programmu nodrošinātāji būtu spējīgi informēt patērētājus par viņu konfidencialitātes politiku attiecībā uz datu izmantošanu, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāve Evija Lene.

PTAC minētajā aicinājumā pievienojies 26 patērētāju uzraudzības iestādēm no visas pasaules. Šī ir pirmā reize, kad tik liels skaits patērētāju iestāžu apvienojas kopīgā mērķī.

Tāpat Lene norādīja, ka sankcijas, kuras tiks apspriestas gadījumā, ja "Apple" un "Google" turpina neatbildēt iestāžu noteiktajām prasībām, ir atkarīgas no katras valsts atsevišķi.

Lene atzīmēja, ka pērn Starptautiskā patērētāju aizsardzības organizāciju tīklā (ICPEN) esošās iestādes veica pētījumu, vai patērētāji lietotņu veikalos tiek informēti, kā programmu sniedzēji apkopo personas datus un to, kā šie dati tiek izmantoti.

Pētījumā konstatēts, ka patērētājiem sniegtā informācija nav pietiekama. Pašreizējais "Apple" un "Google" lietotņu veikalu dizains neatstāj pietiekami daudz vietas šīs informācijas sniegšanai, šī iemesla dēļ lietotņu nodrošinātāji nav spējīgi mainīt situāciju. Līdz ar to 27 patērētāju aizsardzības iestādes kopīgi uzstāj, lai "Apple" un "Google" pielāgot lietotņu veikalu izkārtojumu tā, lai lietotņu nodrošinātāji spētu patērētājiem sniegt nepieciešamo informāciju par viņu datu izmantošanu.

Tāpat pētījums liecina, ka patērētāji salīdzina, kā lietotnes izmanto viņu datus, ja viņi iepriekš saņēmuši precīzu informāciju. Šādas informācijas izvērtēšanas priekšnoteikums ir caurspīdīgums. Ja patērētāji savlaicīgi saņems skaidru, pārskatāmu informāciju par katras lietotnes datu politiku, viņi varēs pieņemt apzinātus lēmumus par to kvalitāti, balstoties uz to, kā lietotnes dalās un apkopo viņu datus, pauda PTAC.

Uz augšu