Ekspluatācijā nodots atjaunotais vēsturiskais nams Rīgā, A. Briāna ielā

FOTO: Baltic Sotheby`s International Realty/Madara Gritāne/Publicitātes foto

Pēc vērienīgas renovācijas un paplašināšanas šā gada 6. martā ekspluatācijā tika nodots vēsturisks dzīvokļu nams Rīgas centrā - Aristida Briāna un Šarlotes ielas krustojumā. Jau renovācijas laikā notika aktīva dzīvokļu rezervēšana, un pašlaik jaunos īpašniekus atradusi jau puse šā nama dzīvokļu, ko sekmējusi gan projekta unikalitāte - Latvijā pavisam jaunas koncepcijas, bet pasaules metropolēs ļoti iecienīta, pārdomāta plānojuma divlīmeņu dzīvokļi, kā arī adekvātā cena par Rīgas centra dzīvokļa īpašumu.

Ēka A. Briāna ielā 4 ir būvēta 1880. gadā kā trīsstāvu īres nams pēc inženiera, arhitekta Otto Dīces izstrādātā projekta. 2017. gadā tika sākta nama renovācija, un tas ir ieguvis arī lielāku apjomu.

Kādreizējais trīs stāvu nams nu ir piecu stāvu ēka: tika piebūvēti divi stāvi ar lieliem vitrīnu logiem un tajos izveidoti plaši, gaiši divu līmeņu dzīvokļi. Gandrīz visos dzīvokļos griestu augstums pārsniedz 3 metrus, kas dod papildu plašuma sajūtu.

Renovācijas gaitā fasādē tika izvietoti pēc saglabātajām vēsturiskām liecībām veidotie koka logi, abās kāpņu telpās jaunizveidoti skaisti metāla kalumi trepju margās, bet dažos dzīvokļos fragmentāri atstātas atsauces uz nama vēsturiskajām liecībām - ķieģeļu sienām iekštelpu apdarē. Rekonstrukcijas gaitā namā ierīkoti arī jauni un mūsdienīgi inženiertīkli, bet iemītnieku ērtībām izbūvēti divi beztrokšņa lifti.

FOTO: Baltic Sotheby`s International Realty/Madara Gritāne/Publicitātes foto

Projekta attīstītāja un namīpašnieka SIA „MP Finance" valdes loceklis Veniamīns Rodionovs atklāj: „Šis projekts mums bija īpašs ar to, ka bija jāveic pilnīga ēkas atjaunošana, ieskaitot visu vēsturisko elementu restaurāciju. Šis nams ir unikāls, un lepojamies, ka mums ir izdevās atjaunot 1880. gados celto vēstures pieminekli. Daudz laika un uzmanības bija jāvelta tieši dažādiem tehniskajiem risinājumiem, lai ēka, neskatoties uz tās ievērojamo vecumu, atbilstu visām mūsdienu normām un klientu vajadzībām.”

Ēkā, salīdzinot ar citiem pilsētas centrā renovētajiem namiem, nav daudz dzīvokļu: divās kāpņu telpās kopā izvietoti 28 dzīvokļi; no 32 m² līdz pat dzīvoklim 144 m² platībā augšējā stāvā.

Visi pirmā stāva dzīvokļi ir kompakta plānojuma, divos līmeņos: pirmajā stāvā ir dzīvojamā zona un virtuve, bet puspagrabā - guļamzona, turklāt šajā telpā visas grīdas ir apsildāmas.

Šāda veida plānojums ir pavisam jauns koncepts ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas dzīvokļu tirgum. Tomēr pasaules metropolēs, piemēram, Londonā, šādi dzīvokļi ļoti bieži sastopami.

FOTO: Baltic Sotheby`s International Realty/Madara Gritāne/Publicitātes foto

Kā informē projekta dzīvokļu ekskluzīvā pārdevēja - augstākās klases nekustamo īpašumu uzņēmuma „Baltic Sotheby’s International Realty” pārdošanas konsultants Aigars Strods, brīvi pieejama palikusi puse jeb 14 dzīvokļi: galvenokārt divistabu dzīvokļi ar skatu gan uz Šarlotes, gan uz A. Briāna ielu. Tāpat vakants ir kompaktais 3 istabu dzīvoklis (73 m²) otrajā stāvā, kā arī ir brīvs viens divstāvu dzīvoklis nama augšējā - 4.-5. stāvā. Kopumā šā nama dzīvokļu kvadrātmetra cena, salīdzinot ar citiem līdzīgiem projektiem Rīgas centrā, ir ļoti adekvāta: 1750 - 2300 EUR/m². Dzīvokļi pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari, kurā izmantoti augstvērtīgi materiāli un aprīkojums, piemēram, Laufen un PAA santehnika, ozolkoka parkets, kvalitatīvas itāļu flīzes u.c. Jaunajam īpašniekam atliek tikai apmēbelēt virtuvi un uzstādīt gaismekļus.

FOTO: Baltic Sotheby`s International Realty/Madara Gritāne/Publicitātes foto

„Renovētā ēka ir īsts klasisku arhitektūras vērtību, mūsdienu būvniecības tehnoloģiju, inovatīvu dizaina risinājumu un maksimāla komforta apvienojums.

Katrs dzīvoklis ir izveidots ar individuālu pieeju. Ēkai ir izcila atrašanās vieta: līdzās ir lieliska infrastruktūra, kā arī parki, svēri, tuvumā ir Dailes teātris un citas kultūras iestādes, skolas. Liels pluss ir arī tas, ka šis nams tika kapitāli renovēts. Atšķirībā no citiem projektiem, kas tiek diezgan ātri realizēti, šis projekts bija laikietilpīgs ēkas sarežģītības dēļ, jo tika arī izveidots jauns, monolīts pārsegums, palielinot ēkas apjomu par diviem stāviem,” stāsta A. Strods.

FOTO: Baltic Sotheby`s International Realty/Madara Gritāne/Publicitātes foto

Viņš novērojis, ka jaunie dzīvokļu īpašnieki esot vietējie iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem un vecāki - jaunie speciālisti un ģimenes. „Šie klienti novērtē iespējas dzīvot Rīgas centrā jaunā, renovētā mājā ar savu „odziņu”. Tie ir cilvēki, kuri vēlas uzlabot savu līdzšinējo dzīves kvalitāti. Redzams, ka jaunā koncepta dzīvokļi patīk jauniem cilvēkiem - speciālistiem, kuri novērtē mūsdienu pasaules tendences,” saka A. Strods.

Uz augšu