Kuldīgā pagājušajā naktī divās vietās degušas automašīnas, kā arī vecākā koka ēka Kurzemē

Valsts policija. Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts policija/FLICKR

Pateicoties Kuldīgas novada pašvaldības policistu operatīvai rīcībai, 13.maija naktī izdevās operatīvi nodzēst divas Kuldīgas vecpilsētā degošas automašīnas un aizdegušos vecāko koka ēku Kurzemē, informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Kuldīgas novada pašvaldības policijas inspektori 13.maija naktī ap plkst.3 fiksēja divu automašīnu aizdegšanos Kuldīgas vecpilsētā - viena automašīna atradās ēkas Baznīcas ielā 2/4 pagalmā, bet otra - pie nama Baznīcas ielā 7, kas ir vecākā koka ēka Kurzemē. Abas automašīnas aizdegās gandrīz vienlaicīgi, ar minūtes intervālu. Tās dega ar lielu liesmu. Ir pamatotas aizdomas, ka ugunsnelaimes iemesls ir ļaunprātīga dedzināšana, stāsta Duļbinska.

Policisti nekavējoties piezvanīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kā arī devās uz Baznīcas ielu 7, kur no degošās automašīnas bija aizdegusies mājas siena, lai uzmodinātu mājā dzīvojošos cilvēkus un vajadzības gadījumā varētu viņus evakuēt. Tāpat pašvaldības policisti nekavējoties par notikušo ziņoja Valsts policijai.

VUGD ieradās operatīvi un ugunsnelaimi novērsa.

Valsts policijā par notikušo nekavējoties sākts kriminālprocess. Kuldīgas novada pašvaldības policija jau ir izsniegusi Valsts policijai pilsētas videonovērošanas kameru ierakstus, kas varētu palīdzēt izmeklēt šo noziegumu un atklāt vainīgos.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir sazinājusies ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa priekšnieku Normundu Alecki, lai pārrunātu notikušo un apliecinātu pašvaldības gatavību sadarboties un palīdzēt Valsts policijai izmeklēšanas procesā.

"Ļaunprātīga dedzināšana pašā Kuldīgas sirdī ir ārkārtīgi satraucošs notikums. Izprotam iedzīvotāju satraukumu un ceram, ka Valsts policijai izdosies vainīgos iespējami ātri atrast un saukt pie atbildības par noziedzīgo nodarījumu," pauž pašvaldības vadītāja.

Uz augšu