Karstā laikā asfalts var svīst un ceļš kļūt bīstami slidens
Autovadītājiem jāzina!

Asfalta ceļa segums.

FOTO: Edgars Priedītis/LETA

Atbilstoši meteorologu prognozēm šodien un tuvākajās dienās gaisa temperatūra vietām var pārsniegt 30 ⁰C. Šādā tveicē uzkarst arī autoceļu asfalta segums un posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, bedru labojumu vietās var veidoties izsvīdumi, un tie var būt slideni. 

Autoceļa asfalta segumam uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz 50 ⁰C, seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust. Lai uzlabotu seguma saķeri ar auto riepām un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smiltīm vai sīkām šķembām.

Lielākā izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un sīkšķembām un ir daudz ielāpu vietu. Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes – jo tā augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīduma vietas.

Šā iemesla dēļ autobraucēji tiek aicināti informēt par šādām vietām, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvi veikt svīduma vietu apstrādi.

Uz augšu