PVD iekšlietu ministra mātes uzņēmumā veicis plānveida pārbaudi

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) mātei piederošajā uzņēmumā "Krustpils ceļavējš 3" veicis plānveida pārbaudi, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere pastāstīja, ka PVD "Krustpils ceļavēju 3" saskaņā ar pārbaužu plānu pērn ir pārbaudījis divas reizes un šogad vienu reizi. "Tā ir bijusi plānveida pārbaude," sacīja Meistere.

Viņa teica, ka, atbilstoši publiski pieejamajiem datiem, "Krustpils ceļavējš 3" ir saņēmis B vērtējumu - tas atbilst pārtikas apriti reglamentējošo normatīvo aktu prasībām, taču pārbaudē konstatētas neatbilstības, kas nevar ietekmēt pārtikas drošumu.

Meistere piebilda, ka PVD sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus pārbauda vienu līdz divas reizes gadā.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) komentārus par uzņēmumā veiktajām pārbaudēm nesniedza.

Jau ziņots, ka VP pagājušajā nedēļā veikusi pārbaudi iekšlietu ministra mātei piederošā uzņēmumā, turklāt interesi par to esot izrādījuši arī citi dienesti, ko politiķis uzskata par provokāciju, izriet no viņa paustā sociālajā tīklā "Facebook".

Ģirģens raksta, ka pāris mēnešos viņa mātes kafejnīcā esot viesojies Valsts ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), PVD, Kriminālpolicija un Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. Ministrs arī paudis, ka esot iesūtīti cilvēki, "kuriem liekas - kotlete ir saindēta".

Ēdināšanas uzņēmuma "Krustpils ceļavējš 3" valdes locekle Ģirģena apstiprināja, ka pēdējā gada laikā viņas uzņēmumā veiktas astoņas līdz deviņas dažādu valsts institūciju pārbaudes. Maijā sākumā pārbaudi uzņēmumā veicis VID, kam sekojusi PVD inspektoru pārbaude.

Viņa sacīja, ka soda sankcijas uzņēmumam nav piemērotas.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Krustpils ceļavējš 3" pilnībā pieder ministra mātei. Pērn uzņēmums strādājis ar 144 056 eiro apgrozījumu un 3051 eiro lieliem zaudējumiem.

Uz augšu