Akcijas laikā septembrī ierēdņi "ēnos" uzņēmējus

FOTO: Reuters / Scanpix

Šā gada septembrī Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un "Junior Achievement Latvia" pirmo reizi īstenos iniciatīvu "Ierēdnis ēno uzņēmēju", aģentūru LETA informēja ministrijā.

Iniciatīvas prototips tika izstrādāts Valsts kancelejas valsts pārvaldes administratīvā sloga mazināšanas inovācijas laboratorijā, līdzdarbojoties visu iesaistīto pušu ekspertiem.

Ministrijā skaidroja, ka iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, iegūstot nepastarpinātu atgriezenisko saikni, lai varētu veikt praksē balstītu izvērtējumu un sadarbībā ar uzņēmēju definēt nepieciešamos uzlabojumus.

"Iniciatīvas ietvaros ar ierēdni saprotams jebkurš valsts pārvaldes darbinieks, ne tikai amatpersona. Savukārt uzņēmējam iniciatīvas ietvaros tiks nodrošināta iespēja pieteikt gan savu ideju vai sasniegumu, gan problēmu, nepastarpināti piedalīties tās izvērtēšanā un sākt risināšanu ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku," atzina EM.

Lai informētu par iniciatīvas organizāciju, plānoto norisi un ieguvumiem, trešdien, 19.jūnijā, notiks preses konference, kurā piedalīsies ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, "Junior Achievement Latvia" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns un "Hotel Gutenbergs" direktors un līdzīpašnieks Sandis Solims.

Preses konference notiks plkst.12.30 "Hotel Gutenbergs" telpās, Doma laukumā 1, Rīgā.

Uz augšu
Back