C, 18.08.2022.

Māja uz mākslīgas salas un pilis jeb kādas ir Latvijas dārgākās privātmājas

TVNET
Māja uz mākslīgas salas un pilis jeb kādas ir Latvijas dārgākās privātmājas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: city24.lv

Tā vien šķiet, ka īpaši ekskluzīvas un ekstravagantas privātmājas Latvijas mērogā nav pieejamas un mūsu valstī valda samērā piezemētas prasības pēc mājokļiem, taču tā nebūt nav taisnība. Arī mūsu valstī ir atrodami īpašumi, kas spētu apmierināt Holivudas zvaigžņu nekustamā īpašuma prasības, pārsteigt ar neparastu arhitektūru un, protams, arī ar cenu. TVNET sadarbībā ar nekustamo īpašumu portālu City24 ir apkopojis piecas dārgākās privātmājas Latvijā. 

Absolūtā Latvijas rekordiste - Viļa Krištopana māja Berģos

Jau pērnā gada sākumā ziņu aģentūra "Leta" vēstīja par māju Berģos ar Latvijai netipiski augstu cenu - 4,9 miljoniem eiro. Kā liecina Zemesgrāmatas informācija, līdz 2007. gadam šīs mājas un zemesgabala īpašnieks bija Vilis Krištopans, pēc tam par īpašnieci kļuva AS «Berģu Terases 1», bet patlaban īpašniece ir SIA «Berģu Tūjas». Kā žurnālam «Privātā Dzīve» norādījusi Krištopana sieva Aija Krištopane, māja tiek pārdota tādēļ, ka tās uzturēšana ir pārāk dārga un tā ģimenei ir par lielu.

Foto: city24.lv

Īpašums atrodas ekskluzīvā privātmāju rajonā priežu meža ielokā, turklāt teritorijā ir ierīkots arī gleznains dīķis. Īpašumā ietilpst četrstāvu ēka, kuras divos korpusos izvietotas sešas guļamistabas, piecas vannas istabas, darbistaba, bibliotēka, plaša virtuve, trenažieru zāle, baseins un sauna. Mājas kopējā platība ir 1516 m2. 

Gaiļu ģimenes arhitektūras ikona uz mākslīgas salas

Bijušā premjera un uzņēmēja Māra Gaiļa un viņa sievas, arhitektes un mājas autores, Zaigas Gailes māja jeb "Lieldienu sala" Kaltenē cenas ziņā īpaši neatpaliek no Berģu mājokļa. Māja ir celta 2006. gadā un vēl joprojām tiek uzskatīta par modernās arhitektūras paraugu pasaulē - ēka ir saņēmusi dažādas arhitektūras un dizaina balvas. Privātmāja atrodas uz mākslīgas salas, kas ar sauszemi ir savienota ar 300 metrus garu akmens molu. Ēkā ir garāža divām automašīnām, dzīvojamā telpa pārvaldniekam, piecas guļamistabas, piecas darbistabas un dzīvojamā halle ar virtuves, atpūtas zonām, un pirts, bet pie mājas - helikopteru nosēšanās laukums. Mājas kopējā platība ir 514 kvadrātmetri, bet cena - 4,2 miljoni eiro. 

Modernisma oāze Lielupē

Tuvumā esošas jūras šalkoņa un priežu meža aromāts, kas mijas ar svaigi celtām un modernām privātmājām, izklausās gluži kā iespēja, kas tiek vien Maiami un Losandželosas bagātniekiem? Šādu īpašumu var atrast arī tepat - Lielupē, Jūrmalā. Šeit par 3,7 miljoniem ir iespēja iegādāties vienu no divām modernajām mājām, kuras atrodas starp Lielupi un jūru. Kopējā teritorijas platība ir 3667 m², bet vienas trīsstāvu mājas platība - 1898 m². 

Māja zilo asiņu īpašniekiem - Krimuldas muiža

Ja prāts nenesas uz modernām un smalkām mājām, Siguldā pārdošanā ir nonākusi izsmalcinātā Krimuldas muiža. Tā ir celta 1822. gadā kā firstu Līvenu dzīvojamā māja - 1817. gadā šeit zemi iegādājās grāfs, vēlākais firsts, Johans Georgs Līvens, kas pasūtīja muižas celtniecību un parka iekopšanu. Drīz vien tapa galvenā ēka, bet pēc tam, laika posmā starp 1893. un 1902. gadu, te tika izbūvēta pārvaldnieka māja, stallis – ratnīca, klēts, kalte un kādreizējā Šveices māja ar izteiksmīgiem un unikāliem kokgriezumiem. Šveices māja ir viens no retajiem saglabājušamies ēku paraugiem pansijas tipa būvei, kas bija raksturīga Siguldas, Krimuldas un Turaidas pusei 19. gadsimtā. Pēc Pirmā pasaules kara ēka nonāca valsts rokās, bet pēcāk te ierīkoja Latvijā tolaik vienīgo kaulu tuberkulozes ārstniecības iestādi, bet Šveices mājā tika ierīkots atpūtas nams karavīriem, vēlāk ierīkoti dzīvokļi sanatorijas darbiniekiem. Arī pēc Otrā pasaules kara Krimuldas muižai tika saglabāta ārstniecības funkcija. Kopējā teritorijas platība - 53 ha, bet ēkas - 2735 m². Mājas cena - 2,9 miljoni eiro. 

Kā miniatūra pils - privātmāja Garkalnes novadā

Smalkais mājoklis Priedkalnē, Garkalnes novadā atrodas uz teju privātas pussalas Baltezera krastā. Īpašums sastāv no labiekārtotas teritorijas gandrīz divu hektāru platībā un greznas savrupmājas ar 492 kvadrātmetru dzīvojamo platību.

Foto: city24.lv

Ēka ir veidota tā, lai vizuāli līdzinātos īstai pilij, - šeit pirmajā stāvā ir ieejas halle, vestibils, kur skaisti izceļas kāpnes ar greznām misiņa margām, ēdamistaba, virtuve, kā arī viesistaba ar kamīnu, augstiem, ieapaļiem griestiem un milzīgiem logiem sienas garumā. Telpas savā starpā ir nodalītas ar dekoratīvām, izsmalcinātām arkām un kolonnām. Vēl izsmalcinātāku un bagātāku auru telpās rada pēc īpaša pasūtījuma izvēlētās mēbeles un interjera aksesuāri. Pirmā stāva līmenī atrodas arī kabinets un atsevišķa SPA zona ar baseinu, somu pirti, sporta zāli, garāžu un pagraba telpu. Savukārt otrais stāvs ir veidots kā izsmalcināta atpūtas zona ar plašām guļamistabām. Elegantais mājoklis ir pieejams par 2,4 miljoniem eiro. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu