Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktora amatā iecelts Ivo Mežulis

VUGD

FOTO: Zane Bitere/LETA

 Par Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas (UCAK) direktoru iecelts pulkvežleitnants Ivo Mežulis, kurš ugunsdzēsības un civilās aizsardzības jomā strādā jau 27 gadus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD martā izsludināja konkursu uz vakanto UCAK direktora amatu, un pretendentu vērtēšanas komisija divās kārtās vērtēja sešu pretendentu atbilstība amatam, redzējumu par koledžas prioritātēm un nākotnes attīstību, kā arī, piesaistot personāla atlases kompāniju, trešajā kārtā tika vērtētas pretendentu kompetences.

Jūlijā beigās, ņemot vērā pretendentu vērtēšanas komisijas novērtējumu un personāla atlases kompānijas ieteikumu, VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš UCAK direktora amatā iecēla Operatīvās vadības pārvaldes Operatīvās pārvaldīšanas nodaļas priekšnieku Mežuli.

"Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža ir ļoti nozīmīga mācību iestāde Latvijā, kura ik gadu izglīto vairākus simtus cilvēku tieši ugunsdrošības, ugunsdzēsības, civilās aizsardzības un glābšanas darbu jomā. Pirmie reģistrētie kursi ugunsdzēsējiem Latvijā tika organizēti tālajā 1925.gadā un šajā laikā no pieredzes un zināšanu paaugstināšanas kursiem ir izveidojusies koledža tāda, kādu mēs to redzam šodien. Viennozīmīgi mums ir jāiet tālāk, mēs nevaram un nedrīkstam gulēt uz vecajiem lauriem, ir jāturpina darbs pie attīstības, modernizācijas un jaunu apmācības tehniku ieviešanas, ko esmu arī apņēmies darīt," norāda jaunais UCAK direktors.

UCAK darbības mērķis ir sagatavot speciālistus darbam VUGD un citos ugunsdrošības, glābšanas un civilās aizsardzības dienestos un formējumos, kā arī iestādēs un komercsabiedrībās.

Iepriekš UCAK direktors bija Ainars Pencis, kurš par koledžas vadītāju kļuva 2011.gadā.

Uz augšu