Rīgas Brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja amatu varētu ieņemt Burovs

Oļegs Burovs

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Rīgas Brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja amatā, visticamāk, varētu tikt ievēlēts Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Līdz šim ilggadējs brīvostas priekšsēdētājs bija Andris Ameriks (GKR), kurš, līdz ar ievēlēšanu Eiropas Parlamentā, 1.augustā amatu atstāja. Reizē ar viņu valdes locekļa amata pilnvaras nolika arī EP ievēlētais Nils Ušakovs (S).

Abus politiķus amatos 20.augustā nomainīja jaunais Rīgas mērs Burovs un Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas deputāts Sandris Bergmanis, kurš gan pirms ievēlēšanas izpelnījās asu Rīgas domes opozīcijas partiju nosodījumu, jo nespēja pēc būtības atbildēt uz teju nevienu opozicionāru jautājumu.

Līdz ar Burova un Bergmaņa ievēlēšanu brīvostas valde strādā pilnā sastāvā, taču tai joprojām nav priekšsēdētāja un vietnieka.

Brīvostas valdē jāstrādā astoņiem pārstāvjiem - četriem pašvaldības pārstāvjiem un četriem Ministru kabineta ieceltiem pārstāvjiem, kurus virza ekonomikas, finanšu, satiksmes un vides ministri.

Tradicionāli valdes priekšsēdētāja amatā tiek ievēlēts domes pārstāvis, bet priekšsēdētāja vietnieka amatā - kāds no valsts puses deleģētajiem. 

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, priekšsēdētāja amatam, visticamāk, tiks virzīts Burovs, taču neskaidrības joprojām ir par vietnieka amatu, jo kopš jaunās valdības izveides brīža valsts deleģētie pārstāvji savā starpā nav spējuši vienoties, kuru vietnieka amatam izvirzīt.

Lēmuma pieņemšanai ir nepieciešamas piecas valdes locekļu balsis, kas nozīmē, ka visiem domes pārstāvjiem un vismaz vienam valsts puses pārstāvim būs jāatbalsta viens kandidāts.

Finanšu ministrijā aģentūra LETA noskaidroja, ka tās pārstāve Baiba Bāne savu kandidatūru vietnieka amatam neizvirzīs, kas nozīmē, ka valdes locekļiem būs jāvienojas par atbalstu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvim un Rīgas domniekam Viesturam Zepam (LA), Ekonomikas ministrijas pārstāvim Pāvelam Rebenokam vai arī Satiksmes ministrijas pārstāvei Džinetai Innusai.

Valdes sēde, kurā plānots lemt par šo jautājumu, gaidāma ceturtdien, 5.septembrī.

Kā ziņots, Rīgas domi brīvostas valdē pārstāv Burovs, Bergmanis, no "Saskaņas" nesen izslēgtais, tagad "Neatkarīgo deputātu frakcijas" deputāts Vadims Baraņņiks un Mihails Kameņeckis (S).

Finanšu ministrijas pārstāve ir Baiba Bāne, Satiksmes ministrijas - Džineta Innusa, Ekonomikas ministrijas - Pāvels Rebenoks, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas - Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (LA).

Uz augšu