Policija un Vides dienests aiztur trīs zemūdens medniekus

FOTO: VVD

Trīs zemūdens mednieki Ventā zivju resursiem nodarījuši aptuveni 6185 eiro zaudējumus, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Sestdien, 31.augustā, ap plkst.4 Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektors kopā ar Valsts policijas (VP) Ceļu policijas patruļu pie Ventas, netālu no Riežupes alām aizturēja trīs zemūdens medniekus.

VP Ceļu policijas patruļa bija novērojusi un aizturējusi aizdomīgu autotransportu. Kopīgi veiktās pārbaudes laikā, auto īpašniekam lūdza atvērt bagāžas nodalījumu, kur atradās zemūdens medību aprīkojums - trīs komplekti un arī iegūtais loms - 35 dažādu sugu zivis: trīs sami, zandarts, septiņas līdakas, trīs taimiņi, meža vimba, 12 sapali, līnis un brekši.

Ventā zemūdens medības ir aizliegtas, līdz ar to par nodarīto kaitējumu tiek aprēķināts pieckārtīgs sods.

Vides inspektora aprēķinātā kopējā summa - aptuveni 6185 eiro. Ir ierosināta krimināllieta, transporta līdzeklis un viss ekipējums konfiscēts.

Aizturētie ir Rīgas un Ogres iedzīvotāji. Tiek pieļauts, ka šie zemūdens mednieki ir darbojušies arī citur pie Ventas.

VVD atzinīgi vērtē VP darbu, kas rīkojās profesionāli gan izvērtējot situāciju un pievēršot uzmanību pazīmēm, kas liecina par iespējamu nelikumīgu zveju, gan operatīvi rīkojoties un iesaistot vides inspektoru.

Uz augšu