1.oktobrī darbu sāks "Swedbank" grupas jaunais vadītājs

FOTO: EPA/Scanpix

Jaunieceltais "Swedbank" grupas prezidents un izpilddirektors Jenss Henriksons šajos amatos darbu sāks 1.oktobrī, piektdien paziņoja "Swedbank".

Līdz ar to Andress Kārlsons, kurš bijis "Swedbank" prezidenta un izpilddirektora pienākumu izpildītājs kopš 28.marta, atgriezīsies "Swedbank" grupas finanšu direktora amatā.

Līdz augusta beigām, kad tika paziņots par viņa iecelšanu par "Swedbank" grupas prezidentu un izpilddirektoru, Henriksons vadīja apdrošināšanas uzņēmumu "Folksam".

Agrākajās darba gaitās Henriksons ir bijis Stokholmas biržas "Nasdaq OMX" izpilddirektors. Tāpat viņš bijis arī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) valdes loceklis Vašingtonā, kur atbildēja par sadarbību ar Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu, un līdzdarbojās arī Latvijas un Islandes SVF programmās. Karjeras sākumā Henriksons bijis arī "Swedbank" starpbanku attiecību vadītājs, un viņam ir ilgstoša pieredze darbā Zviedrijas Finanšu ministrijā, kur viņš ieņēmis dažādus amatus, tostarp bijis valsts sekretārs un darbojies Eiropas Savienības Finanšu un ekonomikas komitejā. 

Jau ziņots, ka 28.martā "Swedbank" grupas padome no prezidentes un izpilddirektores amata atbrīvoja Birgiti Bonnesenu.

Kopš februāra "Swedbank" tikusi pievērsta uzmanība saistībā ar mediju ziņoto, ka caur to plūdušas lielas summas, kam varētu būt saistība ar naudas atmazgāšanu. Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstīja par aizdomām, ka starp Dānijas bankas "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,7 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Zviedrijas "Swedbank" ir meitasbankas visās trīs Baltijas valstīs.

Uz augšu