Migranti protestē pret apstākļiem nometnē Grieķijas Lesbas salā

FOTO: AP/Scanpix

Grieķijas Lesbas salā aptuveni 400 migranti sarīkojuši protesta akciju pret apstākļiem pārpildītajā migrantu nometnē, kur svētdien izcēlās ugunsgrēks un nekārtības.

Ugunsgrēkā svētdien dzīvību zaudēja divi migranti - sieviete un bērns. Vēl 19 cilvēki guva ievainojumus, liecina Grieķijas policijas sniegtā informācija.

Protestētāji - galvenokārt sievietes un bērni - devās gājienā no migrantu nometnes uz Mitilines ostu. Viņi pieprasīja, lai nekavējoties tiek aizvesti no salas un izmitināti labākos apstākļos.

Tikmēr migrantu nometni apmeklēja pārstāvji no starptautiskās humānās palīdzības organizācijas "Oxfam" Francijas biroja.

Nometne paredzēta aptuveni 3000 migrantu, taču pašreiz tajā atrodas apmēram 13 000 cilvēku.

"Ir sliktāk, nekā domāju," ziņu aģentūrai AFP atzina "Oxfam" Francijas biroja vadītāja Sesila Duflo.

"Mēs atrodamies Grieķijā, Eiropas Savienības valstī. Vairāk nekā 40% no šeit dzīvojošajiem ir bērni. Mums jānodrošina, ka situācija mainās," norādīja Duflo.

Viņa pauda viedokli, ka nepieciešamas atvieglot slogu, ko migrācijas jomā nes Grieķija un tās salas, un uzsvēra, ka nedrīkst samierināties ar migrantu centriem, kas faktiski darbojas kā  internēto nometnes.

Grieķija pirmdien paziņoja, ka vēlas līdz 2020.gada beigām nosūtīt atpakaļ uz Turciju 10 000 migrantu.

Migrantu sūtīšanu atpakaļ paredz vienošanās, ko 2016.gadā Eiropas Savienība (ES) noslēdza ar Turciju.

Konservatīvā Grieķijas valdība ir nolēmusi pastiprināt patruļas Egejas jūrā, slēgt centrus migrantiem, kuriem atteikts patvērums, kā arī valdība plāno pārskatīt patvēruma piešķiršanas sistēmu.

Grieķijā atrodas aptuveni 70 000 bēgļu un migrantu, no kuriem lielākā daļa ir sīrieši, kas kopš 2015.gada pametuši savu pilsoņkara plosīto valsti un Grieķijā ieradušies caur Turciju.

Vairāk nekā 26 000 migrantu izmitināti piecās nometnēs Egejas jūras salās.

Uz augšu