Madonas novadā "BMW" vadītājs piedāvājis policistiem 300 eiro kukuli

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pagājušās nedēļas nogalē Madonas novadā aizturēts kāds automašīnas "BMW" vadītājs, kurš centies izvairīties no alkohola koncentrācijas pārbaudes, piedāvājot policijas amatpersonām 300 eiro kukuli, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne. 

Viņa stāstīja, ka 6.oktobra naktī Madonas novada Praulienas pagastā, uz autoceļa Madona-Varakļāni, patruļpolicijas amatpersonas apturēja kādu "BMW" vadītāju. Veicot personas pārbaudi, policisti konstatēja, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, kā arī, iespējams, vadītājs pie stūres sēdies reibumā. 

Vīrietis atteicās no alkohola koncentrācijas organismā pārbaudes. Vēloties izvairīties no administratīvā soda, vīrietis policijas amatpersonām piedāvāja 300 eiro kukuli, par ko tika aizturēts, pastāstīja Vaskāne.

VP pārstāve atgādināja, ka par atteikšanos no alkohola koncentrācijas pārbaudes ir tāds pats sods, kā lielākais sods par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes, transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 eiro līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Savukārt par kukuļa piedāvāšanas faktu ir sākts kriminālprocess par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja interesēs, stāstīja Vaskāne.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Uz augšu