Levits un Burovs aicina nojaukt sienu starp galvaspilsētu un valsti

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits un Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) šodien, tiekoties Rīgas pilī, bija vienisprātis, ka rīdzinieku un Latvijas iedzīvotāju labā ir jānojauc siena starp galvaspilsētu un valsti, pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Kancelejā norādīja, ka abas puses bija vienisprātis, ka galvaspilsētai, kurai ir īpašas funkcijas valstī, ir nepieciešama konstruktīva sadarbība dažādos praktiskās dzīves jautājumos ar valsts institūcijām rīdzinieku un visas Latvijas iedzīvotāju labā. Abas puses bija pārliecinātas, ka ir jānojauc siena starp galvaspilsētu un valsti un jāīsteno tāda sadarbība, kas stiprinātu Rīgu kā modernu Ziemeļeiropas metropoli.

Levits tikšanās laikā izrunāja jautājumu par bērnudārzu trūkumu galvaspilsētā. Savukārt Burovs informēja par pašvaldības plāniem, tajā pašā laikā aktualizējot audzinātāju un auklīšu trūkumu, kā arī pedagoga prestižu valstī kopumā. Sarunā tika akcentēts, ka darbs pie jauno speciālistu piesaistes iegūtajai profesijai ir viens no lieliem un nākotnes izglītībai ļoti svarīgiem jautājumiem, kur valstij, universitātēm un pašvaldībām cieši jāsadarbojas. Burovs atzīmēja, ka ir atvērts sadarbībai ar valsts institūcijām dažādu jautājumu risināšanā.

Tikšanās laikā arī tika pārrunāts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādē esošais Pašvaldību likums un tajā noteiktās galvaspilsētas funkcijas. Pēc Rīgas domes priekšsēdētāja sacītā, nepieciešams pārrunāt arī, kā finansiāli risināt galvaspilsētai paredzētās funkcijas.

Levits arī interesējās par Rīgas aglomerācijas jautājumiem, kā arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanu. Abas puses pārrunāja arī jautājumu par Pēterbaznīcas nākotni.

Uz augšu