C, 21.09.2023.

ZZS izsaka priekšlikumu, kam novirzīt konfiscētos 29 miljonus eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola
Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola Foto: Zane Bitere/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina par noziedzīgi iegūtiem atzītos un konfiscētos 29 miljonus eiro ieguldīt reģionu attīstības veicināšanā, izveidojot fondu vai programmu, kas atbalstītu pašvaldību iniciatīvas, aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.

"Šādi vienreizēji ieņēmumi valsts budžetā ir jāizmanto mērķtiecīgi. Pašlaik notiek diskusijas par administratīvi teritoriālo reformu, vienlaikus neplānojot jaunveidojamām pašvaldībām finansējumu izaugsmei un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tiesas konfiscētie līdzekļi varētu kalpot kā labs papildinājums novadu un pilsētu attīstības projektiem, dodot otro elpu reģioniem," uzskata ZZS Saeimas frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola.

Kā sacīja Kārkliņa, ZZS Saeimas deputāti, tiekoties ar pašvaldību pārstāvjiem, ir saņēmuši informāciju, ka vietvarām ir grūtības īstenot gan Eiropas Savienības līdzfinansētos projektus, gan citas iniciatīvas, jo Valsts kasē ir ierobežotas aizņemšanās iespējas. Nākamā gada valsts budžeta projektā pašvaldībām finansējums samazināts par vairāk nekā 100 miljoniem eiro, norāda politiskajā spēkā.

Veidojot programmu reģionu attīstības sekmēšanai un paredzot tam konkrētu finansējumu, pašvaldības varētu turpināt iesāktos projektus, piemēram, pirmsskolas izglītības iestāžu attīstību, uzņēmējdarbības infrastruktūras sakārtošanu un citus, skaidro ZZS.

Politiskā spēka ieskatā šādi mērķtiecīgi ieguldījumi ne tikai uzlabos dzīves kvalitāti iedzīvotājiem reģionos, bet arī veicinās tautsaimniecības attīstību kopumā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija pagājušajā nedēļā ir atzinusi par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā, kas pašlaik atrodas nerezidenta kontos "Reģionālajā investīciju bankā". Līdzekļus nolemts ieskaitīt valsts budžetā, tomēr Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot šo naudu, jo tā saistīta ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām.

Ukrainas Ģenerālprokuratūras paziņojumā minēts, ka minētie līdzekļi tika arestēti 2015.gada sākumā saistībā ar Ukrainas Ģenerālprokuratūras lūgumu Latvijai sniegt tiesisko palīdzību. "Jautājums par noziedzīgas izcelsmes aktīvu atdošanu Ukrainai tiks risināts starpvaldību līmenī," piebilsts paziņojumā.

Lai risinātu jautājumu par tiesas konfiscēto 29 miljonu eiro atgriešanu Ukrainai, tai jāiesniedz attiecīgie pierādījumi, ko tā arī solījusi darīt, trešdien pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Latvijas Valsts prezidents Egils Levits

Tikmēr Finanšu ministrija iepriekš informēja, ka tad, kad banka saņems tiesas lēmumu, tai būs jāpārskaita arestētā nauda Valsts kases kontā, kas atvērts ieņēmumiem no konfiscēto noziedzīgi iegūto līdzekļu realizācijas. Par to, kā izlietot 29 miljonus eiro, tiks lemts pēc to saņemšanas budžetā, uzsvēra ministrijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu