Kā izvēlēties labāko pulksteni sportam un dzīvesstilam?

FOTO: Artūrs Martinovs

Tehnoloģiju tirgū strauju popularitāti gūst pulksteņi, kas bez laika uzrādīšanas kalpo arī kā sporta aktivitāšu mērītājs un stilīgs aksesuārs. Kas jāņem vērā un kā neapjukt lielajā piedāvājuma klāstā, izvēloties sev piemērotāko viedpulksteni?

Saderība ar viedtālruni

Pirms pulksteņa iegādes der pārliecināties, vai to vispār ir iespējams sapārot ar tavu viedtālruni. Jaunums Latvijas tirgū - Huawei Watch GT2 – strādā ar jebkuru operētājsistēmu. Tas nozīmē to, ka pat ja neesi Huawei viedtālruņu lietotājs, tavs GT2 strādās ar jebkuru citu ierīci. 

Baterija

Viens no vissvarīgākajiem faktoriem, iegādājoties viedpulksteni, ir baterijas darbības laiks, tomēr tas katram viedpulkstenim atšķiras.

Ja telefonu mēs lādējam vismaz reizi dienā, tad pulksteņa darbības laiks ir ilgāks. Minimālais darbības laiks ir divas, trīs dienas, bet, piemēram, Huawei Watch GT2 pulkstenis ar Huawei pašu radīto valkājamo mikroshēmu Kirin A1, revolucionāro divu čipu dizainu un viedo enerģijas taupīšanas tehnoloģiju, pulkstenis darbojas dienu un nakti līdz pat divu nedēļu garumā. Mums jau tā pietiek ierīču, ko lādēt katru dienu, kāpēc tas būtu jādara arī ar pulksteni? 

FOTO: Artūrs Martinovs

Dizains

Viedpulkstenis ir arī stila elements un, lai to izmantotu 24/7, tam ir jābūt ērtam. Nenoliegšu, ka, iegādājoties viedpulksteni, tavi draugi un kolēģi tam pievērsīs īpašu uzmanību, un arī paši vēlēsies to izmēģināt.

Piemēram, Huawei Watch GT2 pulkstenim ir ādas siksniņa, kas izskatās eleganti, un to var nēsāt ne tikai sportiska stila cienītāji, bet arī vīrieši uzvalkos un dāmas vakarkleitās, turklāt, ja ādas siksna nešķiet pietiekami ērta, to var nomainīt pret gumijas siksnu, kas vairāk piestāvēs sportiskām aktivitātēm. 

Tāpat mēs zinām, cik svarīga ir pulksteņa ciparnīca - ar Huawei GT2 ir pieejamas daudz īpaši veidotas ciparnīcas, ko ikviens vari izvēlēties un pielāgot savam garastāvoklim - var izvēlēties gan tradicionālas, gan modernas digitālo pulksteņu ciparnīcas un atrast tieši to, kas atbilst tavam stilam.

Paziņojumi

Viena no lieliskākajām viedpulksteņa priekšrocībām ir paziņojumu skatīšana, neizvelkot telefonu no kabatas. Tas rāda ienākošās īsziņas un e-pastus, kalendāra notikumus, sociālo tīklus paziņojumus, un citu informāciju.

Iedomājies situāciju - tu atrodies svarīgā sapulcē, bet tikko esi publicējis savu jaunāko selfiju kādā populārā sociālajā vietnē. Tā vien gribas noskaidrot, kurš nospiedis "patīk" tam, bet telefonu bakstīt tā kā neērti priekšnieka kabinetā... Tad nu ar viedpulksteni tev visi svarīgākie paziņojumi, tai skaitā tas, kurš nospiedis paceltu īkšķi tavai jaunākajai fotogrāfijai, būs redzams uz tavas plaukstas locītavas. 

FOTO: Artūrs Martinovs

Atbildēšana uz zvaniem

Paturpinot paziņojumu tēmu - dažādi pulksteņi atšķirīgi atbild uz ienākošajiem zvaniem. Ir tādi, kas tikai uzrāda paziņojumu par zvanu. Ir tādi, kas piedāvā iespēju pieņemt vai noraidīt telefona zvanu, un ir arī tādi pulksteņi, piemēram,

Huawei Watch GT2, kas piedāvā sarunāties ar zvanītāju, jo tiem ir iebūvēts mikrofons un skaļrunis.

Tas nozīmē to, ka, lai vai kur atrastos tavs telefons, tu vari pieņemt zvanus, izmantojot tikai pulksteni.

Ja agrāk tas šķita iespējams tikai filmās par aģentu Džeimsu Bondu, nu tas ir iespējams arī 2019. gadā! 

Fitnesa iespējas

Mūsdienās sporta entuziastiem viedpulkstenis ir kļuvis par labāko draugu. Pulkstenī ir integrēta aktivitāšu uzraudzības funkcijas, piemēram, iebūvēta pulsa mērīšana un pedometrs (soļu skaitītājs).

Tāpat ar pulksteni ir iespējams izsekot savas sporta aktivitātes, piemēram, skriešanu, braukšanu ar velosipēdu, peldēšanu, pat airēšanu, un daudzas citas aktivitātes, protams, atkarībā no pulksteņa veida.

Piemēram, Huawei Watch GT2 pulkstenis piedāvā 15 dažādas aktivitātes, kuru laikā tiek mērīts pulss, veiktā distance, ātrums, sadedzinātās kalorijas, un cita sportistiem noderīga informācija.

Runā, ka cilvēkam dienā jānostaigā 10 000 soļu. Arī pastaiga ir aktivitāte, un tavs viedais palīgs neizlaidīs nevienu nostaigātu soli - lieliski, vai ne?

FOTO: Artūrs Martinovs

Miega kvalitātes mērīšana

Ikviens no mums ir pieredzējis to, ka no rīta pamostamies ne tai labākajā omā, un, lai arī esam pavadījuši miegā pietiekami ilgi laiku, jūtamies neizgulējušies. 

Ar Huawei GT2 viedo pulksteni tu vari noteikt vispārīgas ar miegu saistītas problēmas un saņemt vairāk nekā 200 ieteikumu, lai miegs būtu iespējami labāks.

Ja agrāk atlika tikai minēt, kā esam gulējuši, tad tagad viedais pulkstenis var noteikt līdz pat precīzai minūtei dziļā miega fāzi (deep), seklā miega fāzi (light), ātrā miega fāzi (REM) un nomoda stāvokli (awake). 

Klausīties mūziku 

Došanas ceļā bez mūzikas klausīšanās iespējām daudziem vairs nav iedomājama. 

Iedomājieties šādu scenāriju: tu dodies ikvakara skrējienā, bet esi aizmirsis mājās telefonu un austiņas, ar ko klausīties mūziku. Nebēdā!

Daudziem viedpulksteņiem, piemēram, Huawei GT2 ir iebūvēts skaļrunis un mikrofons, ļaujot klausīties savu mīļāko mūziku augstā kvalitātē no pulksteņa, neizmantojot viedtālruni. ​Cik interesanti to ir izmēģināt, atrodoties peldbaseinā! 

Rezumējums

Ideālā viedpulksteņa formula noteikti būtu šāda – tas ir ērts, piegādā ziņojumus, ļauj ērtāk komunicēt un izseko ikdienas gaitas (sākot no pulsa, līdz nodedzinātajām kalorijām un pat miega kvalitātes mērīšanai). Tirgus cena šādam gadžetam variē, sākot no 100 līdz pat 1000 eiro, tomēr ierīces, kas ir pietiekami vienkārši lietojamas, bet ietver sevī iepriekšminētās funkcijas maksās aptuveni 300 eiro, savukārt GT2 ir īpaši pievilcīga cena - 249 EUR. Lai izdodas atrast sev piemērotāko pulksteni! 

Publikācija tapusi sadarbībā ar Huawei.

Uz augšu