ASV amatpersona skarbi izsakās par jauno "Islāma valsts" līderi

TVNET/LETA/AFP
ASV amatpersona skarbi izsakās par jauno "Islāma valsts" līderi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: AP/Scanpix

Jaunais džihādistu grupējuma "Islāma valsts" līderis ir "nekas" ar niecīgu reputāciju, bet ASV cer, ka viņš drīzumā tiks nogalināts, paziņojusi ASV augsta ranga amatpersona, kas vēlējusies palikt anonīma.

Grupējums pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka līdzšinējais līderis Abu Bakrs al Bagdadi ir miris un ka par tā jauno līderi izraudzīts Abu Ibrahims al Hašimi al Kuraiši.

Augsta ranga ASV amatpersona žurnālistiem sacījusi, ka "Islāma valsts" sociālo mediju satura analīze liecina, ka pat grupējuma sekotāji neko daudz nezina par savu jauno līderi.

"Tas ir kļuvis par aktuālāko jautājumu, teiksim, "Islāma valsts" sociālo mediju pasaulē. Šķiet, ka šis cilvēks ir nekas," amatpersona sacīja žurnālistiem.

"Tas mazumiņš, ko zinām par viņu, nav iespaidīgs. Un, ja viņš ir Irākā vai Sīrijā, nedomājam, ka viņš pārāk ilgi būs šajā pasaulē," piebilda amatpersona.

Viņš atteicās sniegt detalizētāku informāciju, tostarp, vai līdzīgi kā Bagdadi arī Hašimi reiz ir aizturējuši ASV spēki.

ASV prezidents Donalds Tramps pagājušajā nedēļā tviterī paziņoja, ka "'"Islāma valstij" ir jauns līderis. Mēs konkrēti zinām, kas viņš ir", tomēr publiski par Hašimi ir zināms ļoti maz.

Tramps oktobra beigās paziņoja, ka Bagdadi ASV spēku uzbrukuma laikā Sīrijas ziemeļrietumos uzspridzinājies, detonējot spridzekļu vesti, un viņa ķermenis sprādzienā sakropļots, bet analīzes ļāvušas identificēt "Islāma valsts" līderi. Arī "Islāma valsts" apstiprināja, ka 48 gadus vecais Irākas pilsonis ir gājis bojā reidā Sīrijas ziemeļrietumos Idlibas provincē.

Bagdadi vadīja grupējumu kopš 2014.gada un bija kļuvis par pasaulē meklētāko personu saistībā ar kaujinieku zvērībām reģionā un ārvalstīs.

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

FOTO: Vieta, kur tika nogalināts "Islāma valsts" līderis Abu Bakrs al Bagdadi

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu