ES no "nodokļu paradīžu" melnā saraksta svītro Belizu, no pelēkā saraksta - Ziemeļmaķedoniju

Belizas ainava

FOTO: AP/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) no tā dēvēto nodokļu paradīžu melnā saraksta piektdien svītrojusi Belizu, bet no pelēkā saraksta - Ziemeļmaķedoniju.

Beliza tagad pārvietota uz pelēko sarakstu.

Pelēkajā sarakstā ir valstis, kuras paudušās vēlēšanos mainīt savu nodokļu sistēmu, savukārt melnajā sarakstā - valstis, kuras atsakās sadarboties ar ES.

"Beliza ir īstenojusi nepieciešamās reformas, lai uzlabotu savu nodokļu režīmu starptautiskajiem uzņēmumiem," teikts ES dalībvalstu kopīgajā paziņojumā.

Vienlaikus ES no pelēkā saraksta svītrojusi Ziemeļmaķedoniju, kas vēlas pievienoties blokam, jo valsts tagad atbilst nodokļu sadarbības saistībām.

ES pelēko un melno sarakstu sistēmu izveidoja, blokam pastiprinot cīņu pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas pēc tam, kad tā dēvētajos Panamas dokumentos tika publiskota informācija par to, kā personas un uzņēmumi izmanto likumu nepilnības, lai izvairītos no nodokļu nomaksas.

Melnajā sarakstā šobrīd palikušas tikai astoņas valstis un teritorijas - Amerikāņu Samoa, ASV Virdžīnu salas, Fidži, Guama, Omāna, Samoa, Trinidada un Tobago, kā arī Vanuatu. 

Uz augšu