LDDK: Nepārdomātas akcīzes nodokļa izmaiņas bieži vien ir par labu kontrabandai

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Nepārdomāti lēmumi attiecībā uz akcīzes nodokļa politikas izmaiņām bieži vien ir par labu kontrabandai, pirmdien intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

"Katrs nepārdomāts solis bieži vien ir par labu kontrabandas precēm," sacīja Meņģelsone.

Viņa arī uzsvēra, ka tādējādi ir ļoti būtiski, lai lēmumi par turpmāko stratēģiju šajā jomā tiktu pieņemti valstij kopīgi ar uzņēmējiem. "Ir svarīgi, lai datu salīdzināšana un stratēģijas pieņemšana notiek kopīgi, jo pretējā gadījumā, bieži vien vēloties pieņemt it kā populārus lēmumus, var kaitēt gan legālajiem ražotājiem, gan valstij," teica konfederācijas ģenerāldirektore.

Jau vēstīts, ka pirmdien Saeimas Nodokļu politikas apakškomisija uzklausīs nevalstisko organizāciju viedokļus par akcīzes nodokli alkoholiskiem un bezalkoholiskiem dzērieniem, alum un tabakas izstrādājumiem. 

Uz apakškomisijas sēdi uzaicināti Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Ārvalstu investoru padomes, Latvijas Bankas, Latvijas Pašvaldību savienības, Finanšu ministrijas, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas, Latvijas Alus darītāju savienības, Latvijas Alus darītāju asociācijas, biedrības "Latvijas alkohola nozares asociācija", Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības un Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālās asociācijas pārstāvji. 

Apakškomisijas sēde notiks plkst.9 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 6/8, 207.telpā.

Tāpat ziņots, ka šogad 1.martā tiks palielināts akcīzes nodoklis alkoholiskajiem dzērieniem. 

No marta akcīzes nodokļa likmes augs vīnam, raudzētiem dzērieniem (virs 6%) un starpproduktiem (līdz 15%) par 100 litriem - akcīze augs no 101 eiro līdz 111 eiro, starpproduktiem (virs 15% un līdz 22%) par 100 litriem akcīze augs no 168 eiro līdz 185 eiro, bet spirtam un pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem par 100 litriem absolūtā spirta akcīze palielināsies no 1564 eiro līdz 2025 eiro. Alum par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem akcīze pieaugs no 7,4 eiro līdz 8,1 eiro.

Uz augšu