Nodarbināto apmācībās no ES plāno investēt 6,4 miljonus eiro

Sētnieks tīra apledojušo ielu

FOTO: LETA

Pretendentu atlasē par apmācību organizēšanu nodarbinātajiem Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) saņēmusi sešus projektu iesniegumus, kuros kopumā paredzētas Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) investīcijas vairāk nekā 6,4 miljonu eiro apmērā, informēja CFLA.

Projektu pieņemšana ES fondu programmā dažādu apmācību organizēšanai komersantiem noslēdzās 2019.gada nogalē. Pēc projektu apstiprināšanas - provizoriski šā gada aprīlī - informācija par apstiprinātajiem projektiem, tai skaitā projektu īstenotāju kontaktinformācija, tiks publicēta CFLA mājaslapas sadaļā "Projektu īstenošana". 

Šai projektu atlases kārtai, tāpat kā 2016.gadā izsludinātajā programmas pirmajā atlases kārtā, bija paredzēti deviņi miljoni eiro ERAF līdzekļu. 

Projektu iesniedzēji - biedrības un nodibinājumi - pārstāv tādas nozares kā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, kokrūpniecība, būvniecība un pakalpojumu nozare. 

Plānots, ka, realizējot projektus, tiks apmācīti 4008 darbinieki, tādējādi nodrošinot 260 komersantus ar atbilstošas kvalifikācijas darbaspēku.

Apmācības ar ERAF atbalstu šajā programmā var organizēt dažādās jomās, piemēram, dizainā, ražošanas inženierzinībās, telemātikā un loģistikā, matemātikā, datorzinātnē, programmēšanā, mežsaimniecībā, vides aizsardzībā, projektu vadībā, valodu apmācību u.c. 

Programma paredzēta, lai nodrošinātu uzņēmējus ar atbilstošas kvalifikācijas darbaspēku, kas sekmētu darba ražīguma pieaugumu un jaunu vai uzlabotu produktu un tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu ražošanā.

Uz augšu