Ogrē novērš nelielu gāzes noplūdi; tā nebija bīstama

FOTO: Lita Krone/LETA

Ogrē pirmdien tiek novērsta neliela gāzes noplūde Mednieku, Mārsila un Īrisu ielas krustojumā, liecina Ogres novada pašvaldības mājaslapā publiskotā informācija.

Atsaucoties uz AS "Gaso" sniegto informāciju, pašvaldība skaidroja, ka, veicot gāzesvada apgaitu, Mednieku, Mārsila un Īrisu ielas krustojumā konstatēta iespējama gāzes noplūde un tiek veikti darbi tās novēršanai.

"Gāzesvadu apgaitu veicam cikliski. Tā notiek, katru armatūru pārbaudot ar speciālu aparātu. Pēdējā apgaitā, veicot pārbaudi, Mārsila un Īrisu ielas krustojumā tika konstatēta metāna klātbūtne," pašvaldībai klāstījis "Gaso" vecākais meistars Laimunds Šleinus. 

Tā kā krustojums atrodas zemā, purvainā vietā, sākumā uzskatīts, ka tā var būt purva gāze, kas izdala metānu, bet, nosūtot mērījumus uz laboratoriju, tika konstatēts, ka 80% ir dabasgāzes metāns. 

Tiek pieļauts, ka bojājums varētu būt radies ceļa braucamās daļas vibrācijas ietekmē, kas gāzesvada metinājuma vietā radījusi mazu poru, pa kuru noplūst gāze.

"Gaso" pārstāvis skaidroja, ka pašlaik gāzes noplūde nav bīstama, bet laika gaitā gāze varēja nonākt citās komunikācijās, tāpēc svarīgi to pēc iespējas ātrāk novērst.

Darbu veikšanas vietā ir nelieli satiksmes ierobežojumi. Krustojumā nelielā laukumā ir noņemta asfalta virskārta, tiek atrakts gāzesvads. Konstatējot bojājuma vietu, tā tiks aizmetināta, izolēta un pārklāta ar aizsargpārklājumu. 

"Visdrīzāk šos darbus paveiksim vienas dienas laikā. Ja tomēr būs nepieciešams veikt nopietnākus darbus, tad Mārsila un Īrisu ielas iedzīvotāji tiks informēti par situāciju," norādīja "Gaso" pārstāvis.

Uz augšu