Rīgas Centrāltirgū reizi stundā veiks uzkopšanu un dezinfekciju

\ FOTO: Ieva Makare/LETA

Ārkārtējās situācijas periodā Rīgas Centrāltirgū reizi stundā tiks veikta uzkopšana un dezinfekcija visā tirgus teritorijā un paviljonos, lēma AS "Rīgas Centrāltirgus" (RCT) valde.

Kā pavēstīja "Rīgas Centrāltirgus" pārstāve Daiga Zīrape, pie visām paviljonu ieejām tiks izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi, kā arī informatīvie materiāli ar rekomendācijām, kā sevi pasargāt no koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 un rīkoties atbildīgi.

Vienlaikus nolemts atcelt ekskursiju un degustāciju pakalpojumus RCT teritorijā, kā arī valde lēmusi, ka visiem Centrāltirgus nomniekiem jāstrādā cimdos, jādezinficē virsmas un jāizvairās no ilgstošas saskarsmes ar cilvēkiem.

Tāpat daļu un nodaļu vadītājiem uzdots izlemt par darbinieku prombūtni gadījumos, kad darbinieks nevar ierasties darbā, piemēram, bērnu skolu vai bērnudārzu slēgšanas gadījumā.

Līdz 14.aprīlim tiek atcelts Lieldienu gadatirgus, kas bija paredzēts 10.aprīlī.

Zīrape arī informēja, ka līdz 17.martam tiks izstrādāta norēķinu kārtība Centrāltirgus atklātās un slēgtās teritorijas nomniekiem, lai pēc iespējas mazinātu personu kontaktus.

Kā ziņots, Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē sestdien pieņemts lēmums valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā, kas šobrīd noteikts līdz 14.aprīlim, neatkarīgi no apmeklētāju skaita aizliegt visus sabiedrībai publiski pieejamus svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumus, arī tos, kas notiek naktsklubos un diskotēkās. Aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. 

Tāpat valdība lēmusi ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus.

Papildus piektdien Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija pieņēma lēmumu, ka ārkārtas situācijas laikā Rīgā aizliegti visi publiskie pasākumi ārpus telpām neatkarīgi no dalībnieku skaita.

Uz augšu
Back