Tiešraides arhīvs: Valdība ziņo par jaunāko saistībā ar Covid-19

FOTO: TVNET

Pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sēdes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) stāstīja, ka koalīcija vienojusies uz valdības sēdi virzīt jautājumus, kas skar uzņēmējdarbības stimulēšanu.

Plānots, ka Ministru kabinets šodien lems par atbalsta pasākumiem uzņēmumiem jaunā koronavīrusa radītās slimības Covid-19 radīto negatīvo seku mazināšanai.

Pēc premjera teiktā, valdība lems par pirmo atbalsta pakotni uzņēmējiem. Tajā ietverti tādi atbalsta pasākumi kā "Altum" garantiju programmu aktivizēšana, tostarp banku kredīta garantijas, naudas plūsmu kredīta garantijas, kā arī eksporta kredīta garantijas.

Tāpat plānots noteikt, ka uzņēmumi varēs izmantot ilgākas nodokļu brīvdienas - no patlaban paredzētā gada līdz trim gadiem. Valdība arī lems par atbalsta sniegšanu slimības lapu izmaksu segšanai, proti, valsts apmaksās Covid-19 slimnieku slimības lapas.

Kariņš arī informēja par patlaban izstrādes stadijā esošo tā dēvēto "dīkstāves reglamentu", ar kura palīdzību valsts varētu nodrošināt finansiālu palīdzību tiem uzņēmumiem, kuru darbību būtiski skārusi jaunā Covid-19 izplatība.

Tā dēvētais dīkstāves reglaments kalpotu kā valsts palīdzības rīks uzņēmējiem, ļaujot tiem izdzīvot Covid-19 radīto krīzi. "Dīkstāves reglaments" tajā skaitā attiektos uz uzņēmumiem, kuriem šajā laikā būtiski sarukuši ieņēmumi vai tādu nav vispār, un šie uzņēmumi nevar samaksāt algas saviem darbiniekiem.

Patlaban gan vēl nav zināmas "dīkstāves reglamenta" detaļas, jo eksperti par tām vēl spriež, norādīja premjers. Vaicāts, vai jaunais reglaments varētu paredzēt pilnīgu atbrīvojumu no nodokļu nomaksas uz brīdi, kamēr uzņēmumam nav ieņēmumu, Kariņš atzina, ka tiks izskatīti dažādi risinājumi.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) piebilda, ka "dīkstāves reglaments" kalpos kā rīks uzņēmējiem, kurus visvairāk skārusi Covid-19 izplatības radītā krīze, lai šie uzņēmumi varētu samaksāt algas darbiniekiem un pēc krīzes varētu atjaunot savu darbību. 

Tāpat Gerhards rosināja pārvērtēt bezdarba pabalstu izmaksas termiņu, proti, atgriezties pie iepriekšējās kārtības, atbilstoši kurai bezdarba pabalstus varēja saņemt ilgāku periodu. 

Uz augšu