VDI saņem daudz jautājumu par rīcību, saskaroties ar karantīnu neievērojošiem cilvēkiem

TVNET/LETA
VDI saņem daudz jautājumu par rīcību, saskaroties ar karantīnu neievērojošiem cilvēkiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Rīgas centrs krietni tukšāks nekā ierasts
Rīgas centrs krietni tukšāks nekā ierasts Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Valsts darba inspekcija (VDI) saņem daudz jautājumu par rīcību, kas būtu jāveic darba ņēmējiem vai devējiem, saskaroties ar negodprātīgiem kolēģiem, kuri atgriežas no ārzemēm, bet neievēro divu nedēļu karantīnu.

VDI skaidroja, ka inspekcija līdz šim nav saņēmusi iesniegumus par negodprātīgu rīcību kādā uzņēmumā, taču tiek saņemts liels daudzums jautājumu par to, kā rīkoties situācijās, kad kāds neievēro noteikumu pēc atgriešanās no ārzemēm 14 dienas palikt karantīnā.

VDI anonīmi vērsusies virkne cilvēku, modelējot situācijas par kolēģu atgriešanos no slēpošanas kūrortiem un citām vietām ārzemēs, lūdzot inspekcijai sniegt informāciju par to, kā rīkoties un kā sevi pasargāt no iespējamiem riskiem drošībai.

Kā ziņots, visiem, kuri atgriežas no ārvalstīm, ir nepieciešams ievērot obligātu 14 dienu karantīnu.

Pagājušajā diennaktī, konstatējot 15 jaunus inficēšanās gadījumus, ar Covid-19 saslimušo skaits Latvijā pieaudzis līdz 49.

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst.23.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Papildus Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija bija pieņēmusi lēmumu, ka ārkārtas situācijas laikā Rīgā aizliegti visi publiskie pasākumi ārpus telpām neatkarīgi no dalībnieku skaita, tajā skaitā nevarēs notiks arī sapulces, gājieni un piketi.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais