Pienavas vēja elektrostaciju parka attīstītājs gatavojas pārsūdzēt Tukuma domes lēmumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Tukuma novada domes lēmums neatļaut SIA "Pienava Wind" vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecību novadā ir politisks un tiks pārsūdzēts, aģentūrai LETA paziņoja uzņēmuma valdes loceklis Gatis Galviņš.

Uzņēmējs ir šokēts par domes lēmumu, jo gaidījis tikšanos ar jauno novada domes priekšsēdētāju Normundu Reču (VL-TB/LNNK), taču netika uzaicināts. Pēc Galviņa teiktā, sadarbība ar līdzšinējo domes priekšsēdētāju Ēriku Lukmanu ("Tukuma pilsētai un novadam") bijusi daudz veiksmīgāka un intensīvāka.

Arī īsziņa par sasaukto domes sēdi, kurā lemts par ieceri, esot saņemta pārāk vēlu, un fiziski neesot bijis iespējams uz domes sēdi nokļūt.

"Attieksme no domes ir briesmīga, lēmums nav pamatots. Ja deputāti ir tik zinoši, ka spēj apšaubīt valsts augstāko vides ekspertu slēdzienu, man nav ko teikt," komentēja Galviņš, skaidrojot, ka uzņēmums ir izpildījis visas prasības, kuras nosaka valsts.

Domnieku lēmumu "Pienava Wind" sauc par "diezgan politisku" un populistisku, un pēc dokumenta saņemšanas un iepazīšanās ar to plāno lēmumu pārsūdzēt. Galviņš uzskata, ka pašvaldības bremzē valsts noteikto kursu par zaļās enerģijas apjoma palielināšanu, un attīstība nav iespējama sliktas pārvaldības dēļ. 

Tāpat esot apšaubāmi paraksti, kas savākti pret vēja parka būvniecību, jo daļa iedzīvotāju esot parakstījušies vairākkārt.

Jau ziņots, ka Tukuma novada domes deputāti šodien nolēma neakceptēt "Pienava Wind" paredzēto darbību - vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecību.

Domē pauda, ka lēmumprojekts par vēja parku būvniecības neakceptēšanu bija balstīts apjomīgā atzinumā, ņemot vērā Satversmes normas, starptautisko tiesību normas, vides tiesību aktus, Satversmes tiesas spriedumus un administratīvo tiesu judikatūru.

Atzinumā izvērtēts vēja parka iespējamais kaitējums videi, izjaucot sugu bioloģisko daudzveidību, īpaši ciešot putniem un aizsargājamām sikspārņu sugām, kā arī ainavas neatgriezeniska sabojāšana, jo vēja ģeneratoru torņi paredzēti divreiz augstāki, nekā jebkur Latvijā pašlaik ir uzstādīti.

Dokumentā esot paustas arī bažas par vēja ģeneratoru drošību avāriju un ugunsnelaimju gadījumos, kā arī citi aspekti.

Domē uzsvēra, ka neviena būvniecības iecere Tukuma novadā līdz šim vēl nebija izsaukusi tik izteiktus sabiedrības protestus. Pret vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecību bija saņemti 10 326 iedzīvotāju parakstīti iebildumi - 8210 klātienē parakstīti, bet 2116 bija elektroniski parakstīti portālā "Manabalss.lv".

Tāpat vēstīts, ka Tukuma novada domei bija jāpieņem lēmums, vai atļaut "Pienava Wind" novadā veidot vēja elektrostaciju parku. Uzņēmuma plānā bija 22 elektrostaciju izbūve.

Aizvadīto diskusiju laikā apskatīti punkti par administratīvā līguma slēgšanu ar pušu saistību nostiprināšanu, projekta realizācijas sabiedriskās pārraudzības komisijas izveidi, Džūkstes-Pienavas kopienas fonda izveidi, vietējo uzņēmēju un speciālistu iesaisti būvniecības procesā un apsaimniekošanā, rekultivācijas apdrošināšanu, riska fonda izveidi. Tāpat pārrunāta situācija ap parka ietekmes zonā esošo pašvaldības ceļu uzturēšanu, kā arī par visu Vides pārraudzības valsts biroja nosacījumu izpildi projektēšanas un būvniecības posmā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu