Zāļu lieltirgotavu realizācija februārī Latvijā samazinājusies par 27,6%

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

Zāļu lieltirgotavas februārī Latvijā realizējušas zāles 24,64 miljonu eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 27,6% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - janvāri - zāļu realizācijas apmērs samazinājies par 33,9%.  

2020.gada februārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,21 miljonu medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām februārī pārdoti 2,79 miljoni medikamentu iepakojumu 21,86 miljonu eiro vērtībā. 

Ārpus Latvijas februārī pārdots 381 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikaments par 11,89 miljoniem eiro, kas ir par 12,3% mazāk nekā janvārī, tostarp 211 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu 2020.gada februārī bija 7,69 eiro, savukārt mediānas cena bija 4,84 eiro ar PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm - 4,71 eiro, bet nereģistrētām zālēm - 12,53 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 22 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 14 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši ražošanas izmaksu, izejvielu un iepakojuma materiālu cenu, kā arī darbaspēka izmaksu palielināšanos. 

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.  

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu