Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā marta beigās sasniedzis 6,8%

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijā šogad marta beigās reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis 6,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,5 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, zināja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

2020.gada marta beigās NVA bija reģistrēti kopumā 61 926 bezdarbnieki, kas ir par 3679 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 58 247 bezdarbnieki.  

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis marta beigās bija Rīgas reģionā - 4,9%, kas ir par 0,6 procentpunktiem vairāk nekā februāra beigās, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis bija Latgales reģionā - 14,5%, kas arī ir par 0,6 procentpunktiem vairāk nekā pirms mēneša. 

Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis martā palielinājies par 0,7 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 6,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, savukārt Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis mēneša laikā pieaudzis par 0,3 procentpunktiem un bija 6,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. 

Tajā pašā laikā Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis martā palielinājies par 0,4 procentpunktiem - līdz 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis šogad marta beigās bija 4,7%, kas ir pieaugums par 0,7 procentpunktiem salīdzinājumā ar februāra beigām.

Attiecīgie marta dati aprēķināti, ņemot vērā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu 2019.gadā, kamēr februāra dati aprēķināti, ņemot vērā vēl ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu 2018.gadā. Ja marta dati tiktu aprēķināti tāpat kā februāra dati, Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis būtu nedaudz zemāks - 6,7%.

2019.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, bet šogad februāra beigās - 6,3%.

Uz augšu