Pk, 19.08.2022.

Jaunā Rīgas teātra ēkas būvniecību plānots atsākt jūnijā

TVNET/LETA
Jaunā Rīgas teātra ēkas būvniecību plānots atsākt jūnijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunā Rīgas teātra ēkas būvniecību plānots atsākt jūnijā, pavēstīja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Viņš norādīja, ka pēc finansējuma apstiprināšanas valdībā VNĪ slēdz līgumu ar iepirkuma uzvarētāju - piegādātāju apvienību "SBSC" Jaunā Rīgas teātra vēsturiskās ēkas pārbūvei. Pēc būvatļaujas pārreģistrēšanas būvdarbus plānots atsākt jūnijā.

"Atsākot būvniecību, sākotnējie darbi saistīti ar vēsturiskās teātra fasādes ēkas demontāžu un risinājumu izstrādi, lai nodrošinātu saudzīgu pāļu iestrādi jaunā būvniecības apmēra izbūvei, neradot ietekmi uz apkārtējām ēkām. Tikai pēc šo risinājumu izstrādes un pārbaudes tiks atsākti būvdarbi pagalma zonā. Būvniekam izvirzītas stingras drošības prasības, jo būvniecība notiek Rīgas vēsturiskajā centrā, blīvi apbūvētā apkaimē ar intensīvu satiksmi Lāčplēša ielā gar būvlaukuma robežu," pauda Ivanovskis-Pigits.

Jaunā Rīgas teātra ēkas būvniecība turpināsies atbilstoši pilnsabiedrības "Zaigas Gailes birojs un partneri" izstrādātajam projektam.

Teātra vajadzībām tiks nodrošināts mūsdienīgam teātrim atbilstošs tehnoloģiskais aprīkojums - energoefektīvs LED skatuves apgaismojums, kvalitatīvi akustiskie risinājumi un modernas skatuves tehnoloģijas ar ērti kontrolējamiem un programmējamiem pacēlājiem, kā arī iebūvējamās mēbeles. Lielajai "black-box" zālei ir paredzēti nospriegoto trošu režģa griesti, pa kuriem būs iespējams staigāt, pielāgojot zāli visdažādākajām scenogrāfijas iecerēm.

Kompānijā norādīja, ka ēkas pārbūve tiks veikta pēc "Projektē un būvē" principa, kas paredz vienotu atbildību līguma izpildītājam par būvdarbu veikšanu un projekta izstrādi, kā arī ļaus operatīvāk risināt būvdarbu laikā radušos izaicinājumus. Turklāt pēc līguma noslēgšanas būvniekam būs sarežģīti palielināt līguma summu un kavējumu gadījumā būs jārēķinās ar līgumsodu.

"Mūsu apņēmība ir īstenot teātra ēkas pārbūvi pienācīgā kvalitātē un termiņos, lai teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties jau 2022. gada vasarā, sākot jauno teātra sezonu septembrī," pauda Ivanovskis-Pigits.

Iepirkumā Jaunā Rīgas teātra pārbūvei starp četriem piegādātājiem par saimnieciski izdevīgāko tika atzīts piegādātāju apvienības "SBSC" piedāvājums ar piedāvāto līguma summu 29,9 miljoni eiro, par ko noslēgts līgums.

"Būvdarbu izmaksas saglabājas iepriekšējā iepirkuma līmenī. Līguma summā iekļaujas ne tikai būvdarbu veikšana, bet arī projektēšanas risinājumi papildu drošības pasākumu veikšanai, Būvniecības informācijas modelēšanas (BIM) tehnoloģiju izmantošana, autoruzraudzība un ēkas apsaimniekošana uz pieciem gadiem par kopējo summu 22 miljoni eiro, kā arī teātrim nepieciešamais tehnoloģiskais aprīkojums un iebūvētas mēbeles par kopējo summu 7,9 miljoni eiro," skaidroja Ivanovskis-Pigits.

Kopējais valdībā apstiprinātais finansējums Jaunā Rīgas teātra pārbūvei periodā no 2013. līdz 2022. gadam ir 34,592 miljoni eiro, kuros ietverta tehniskā projekta izstrāde, veiktās ekspertīzes un iepriekšējā periodā paveiktie būvniecības darbi, kā arī turpmākie darbi teātra pārbūvei noslēgtā līguma ar piegādāju apvienību "SBSC" ietvaros.

Savukārt Kultūras ministrijas budžetā paredzēts finansējums Jaunā Rīgas teātra nekustamā īpašuma Lāčplēša ielā nomas maksas un papildu maksājumu segšanai. Tāpat paredzēts finansējums, lai varētu notikt pārcelšanās no teātra pagaidu mājvietas Miera ielas 58A uz Lāčplēša ielu.

Kamēr teātris atrodas Miera ielā un Lāčplēša ielā norit būvdarbi, paralēli notiek projektēšana "TAB FAB" radošajam kvartālam. Tā būvniecību plānots sākt nākamajā gadā, organizējot to pa posmiem, sākot ar kvartāla ieejas mezglu - radošo industriju inkubatoru un Latvijas kultūras akadēmijas Filmu skolai paredzētajām elpām, netraucējot Jaunajam Rīgas teātrim un plānotā Eiropas finansējuma apguvei.

Piegādātāju apvienības "SBSC" dalībnieki ir SIA "Skonto būve" un SIA "Skonto Construction".

Iepriekšējais līgums ar pilnsabiedrību "RERE Būve 1" pērn tika lauzts saistībā ar būtiskiem drošības un kvalitātes pārkāpumiem būvniecības procesā, kā arī termiņu kavējumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu