Covid-19 iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

Covid-19 analīzes. Ilustratīvs foto.

FOTO: AFP / Scanpix

 Valdība otrdien nolēma reģistrējamo infekciju sarakstā iekļaut Covid-19, norādot, ka tā ir bīstama infekcijas slimība, informēja Veselības ministrijā.

Līdz šim Covid-19 tika reģistrēta kā cita no jauna parādījusies bīstama infekcijas slimība, jo pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu Ķīnā parādījās pagājušā gada beigās.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau pašreiz veic Covid-19 infekcijas slimības reģistrāciju un epidemioloģisko izmeklēšanu, taču bija nepieciešams precizēt atbilstošos noteikumus.

Līdz ar valdības lēmumu Covid-19 vairs nav no jauna parādījusies infekcijas slimība, bet gan tā oficiāli iekļauta reģistrējamo infekciju sarakstā. Noteikumos arī nostiprināta laboratoriskā izmeklēšanas metode "SARS-CoV-2".

Vienlaikus reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā iekļauta arī Čikungunjas vīrusslimība un Zikas vīrusslimība, tai skaitā iedzimta Zikas vīrusslimība, atbilstoši Eiropas Savienības normatīvajam regulējumam.

Ar noteikumu grozījumiem ir papildinātas arī Slimību profilakses un kontroles centrs epidemiologa tiesības organizēt pacienta klīniskā parauga iegūšanu un tā piegādi uz Nacionālo references laboratoriju, kā arī citas funkcijas. Tāpat izmaiņas veiktas attiecībā uz HIV, sifilisa un B hepatīta diagnostiku.

Uz augšu