Pēc pagājušās nedēļas "Nekā personīga" sižeta "Latvijas valsts mežu" papīrmalkas piegādes uz Latvijas ostām ir apstājušās. Izņemot vienu, Ventspils ostā uzņēmuma "Ventplac" teritorijā turpina vest "Pata" piederošo papīrmalku no "Latvijas valsts mežiem".
Divi no Ventspils ostā nofilmētajiem pārvadātājiem "Nekā personīga" apstiprināja, ka piegādes veikuši "Latvijas valsts mežu" uzdevumā.
Zemkopības ministrija reaģējusi, uzdodot valsts uzņēmumam izvērtēt "Latvijas valsts mežu" un "Patas" darījumus. Ceturtdien sasauktas "Latvijas valsts mežu" valdes un padomes sēdes, piektdien, 11. jūnijā, ministrijā jāiesniedz izvērtējums.
Arvīds Ozols ir Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors, LVM kapitāldaļu turētājs. Ozols pārrauga Latvijas mežus 28 gadus. Bijis mežu ministrs, tagad ir Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors un cilvēks, kas pārstāv ministriju kā "Latvijas valsts mežu" akcionāru.
Pēc būtības"Nekā personīga" atklātos faktus nepārbaudīs ne "Latvijas valsts mežu" padome, kuras uzdevums ir uzraudzīt uzņēmuma darbu, ne Zemkopības ministrija, kas ir uzņēmuma akcionārs. Visticamāk, pārbaude nekādus pārkāpumus nekonstatēs. Ministrija un "Latvijas valsts meži" varēs paziņot, ka bažas par labvēlību pret vienu uzņēmumu ir nepamatotas.
"Pata" grupā ietilpst uzņēmums "Pata Saldus", ko agrāk sauca par "Saldus mežsaimnieku". 90. gados tas noslēdza četrus līgumus ar Valsts meža dienestu, saņemot savā rīcībā 40 tūkstošus hektāru valsts meža uz 99 gadiem. Tagad šis mantojums nonācis "Latvijas valsts mežiem". 2016. gadā līgumus pārjaunoja. Mežus atdeva atpakaļ valstij. Taču pretī "Pata Saldus" bez konkursa dabūja 16,7 miljonu eiro līgumu ar "Latvijas valsts mežiem" par mežistrādi un pārvadājumiem. Privātais uzņēmums piecus gadus varēs bez izsoles iepirkt ap 150 tūkstošiem kubikmetru koksnes gadā.
Aizvadītajā nedēļā "Nekā personīga" telefoniski un klātienē uzdeva uzņēmumam "Pata" jautājumus par līgumiem ar "Latvijas valsts mežiem". Saņēmām atteikumu. Pēc raidījuma "Pata" atsūtīja pretenziju, ka viņu netapusī ražotne bija plānota nevis Kocēnu novadā, bet gan Valmierā.