O, 30.05.2023.

"Latvenergo" padomes iecelšanu kavējusi atzinuma gaidīšana no SAB

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvenergo logo.
Latvenergo logo. Foto: Lita Krone/LETA

Ekonomikas ministrijai (EM) jauno "Latvenergo" padomes locekļu meklējumi prasīja gandrīz gadu. Ministrija uzsver, ka ilgi nācies gaidīt atzinumus par padomes locekļu lojalitāti valstij, vēsta Panorāma. 

Jaunais "Latvenergo" padomes priekšsēdētājs ir Ivars Golsts, par viņa vietnieku padomē iecelts Kaspars Rokens

Rokens pirms pāris mēnešiem kļuva par būvuzņēmuma "Velve" valdes priekšsēdētāju. "Velve" pieder vairākos kriminālprocesos iesaistītā uzņēmēja Māra Martinsona biznesa partnera sievai Jekaterinai Ņikuļinai, savukārt agrāk īpašniekos bija pats Martinsons.

Ja gadījumā "Velve" pretendēs uz "Latvenergo" iepirkumiem, Rokens sola lemšanā nepiedalīties, savukārt saišu ar Martinsonu "Velvei" neesot.

Jau vēstīts, ka 2019.gada 19.jūnijā tika atlaista "Latvenergo" padome un tās vietā tā brīža ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) iecēla pagaidu padomi. Pagaidu padomes sastāvā bija Pāvels Rebenoks, Inese Kublicka, Kristaps Stepanovs, Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš.

Vienlaikus no atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanēja kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam, tādējādi, norādot uz politisko spiedienu, 2019.gada jūlijā pagaidu padome atkāpās.

Konkurss uz "Latvenergo" padomes locekļu amatiem tika izsludināts 2019.gada 9.augustā.

Savukārt 9.oktobrī "Latvenergo" akcionāru sapulce ievēlēja citu uzņēmuma pagaidu padomi trīs locekļu sastāvā. Tajā līdz konkursa noslēgumam strādā Valantis, Bērziņa un Šaicāns.

"Latvenergo" padomes locekļu konkurss ir noslēdzies. Starp uzvarētājiem bija arī Rebenoks, taču viņš šogad februārī paziņoja, ka dalību konkursā atsaucis.

"Latvenergo" padomes galvenie pienākumi ir apstiprināt vidēja termiņa darbības stratēģiju, pastāvīgi uzraudzīt valdes darbību, ievēlēt un atsaukt valdes locekļus, noteikt viņu atalgojumu, kā arī uzraudzīt, lai kapitālsabiedrība strādātu atbilstoši likumiem, statūtiem un akcionāra sapulces lēmumiem.

"Latvenergo" koncerna apgrozījums pērn bija 841,6 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 24,2%, sasniedzot 94,4 miljonus eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu