Muitnieki flīžu kravas vietā atrod iespaidīgu kontrabandas cigarešu kravu

Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts robežsardze/Valsts robežsardze

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas novērsa 4,74 miljonu cigarešu jeb 237 000 paciņu nelikumīgu pārvietošanu, informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas autotransporta kravā - vannas istabas flīžu vietā kastēs bija ievietotas cigarešu paciņas.

Veicot kontroles pasākumus Ventspils ostā, VID Muitas pārvaldes amatpersonas padziļinātai pārbaudei novirzīja kādu automobili ar kravu - vannas istabas aprīkojums. To bija paredzēts no Latvijas nogādāt Zviedrijā.

Izvērtējot kravas pavaddokumentus, tika pieņemts lēmums veikt transportlīdzekļa skenēšanu. Izanalizējot skenēto attēlu, muitniekiem radās aizdomas par nelegālu preču pārvietošanu. Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas atklāja, ka kartona kastēs, uz kurām bija norāde "vannas istabas flīzes", atrodas cigaretes. Kravas automobilī atradās 294 kastes.

Tā kā tika saskatītas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kontrolē tika iesaistītas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas.

Muitas kontroles rezultātā trešdien, 1.jūlijā, konstatēts, ka pavaddokumentos norādīto preču vietā kravā atrodas 4 740 000 cigarešu (237 000 paciņas, 23 700 bloki) "Winston Blue" bez akcīzes nodokļa markām.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem nenomaksāto nodokļu kopējā summa par šīm cigaretēm ir vairāk nekā 888 000 eiro.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā.

Uz augšu