Pusaudzi tiesās par viltus draudiem uzspridzināt Rīgas Valsts 3.ģimnāziju

FOTO: Pixabay

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu nepilngadīgas personas apsūdzībā par vairāku nepatiesu paziņojumu sūtīšanu skolas administrācijai un Rīgas pašvaldības policijai par it kā Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās ievietotu spridzināmo ietaisi.

Apsūdzētais, kurš bija arī minētās skolas audzēknis, veicot pasākumus, lai viņa darbības netiktu atklātas, 2019.gada 7.oktobrī un 14.oktobrī uz skolas kancelejas, direktora, skolas darbinieku un Rīgas pašvaldības policijas e-pastiem nosūtīja nepatiesus paziņojumus par spridzekļa ievietošanu Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Pēc paziņojumu saņemšanas skola tika evakuēta un uz notikuma vietu izbrauca Rīgas pašvaldības policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts policija.

Veicot skolas telpu speciālo pārbaudi, sprādzienbīstamas vielas un priekšmeti netika konstatēti.

Cietušie šajā kriminālprocesā ir operatīvie dienesti. Tie lietā iesnieguši materiālā kaitējuma kompensācijas pieteikumu kopumā 1800 eiro apmērā.

Krimināllikums par minēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Uz augšu