Rīgas domes vēlēšanām reģistrēti visi septiņi līdz šim pieteiktie saraksti

Vēlēšanu urna. Ilustratīvs attēls. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām reģistrēti visi septiņi līdz šim pieteiktie saraksti, liecina vēlēšanu mājaslapā publicētā informācija.

Vēlēšanām reģistrēti gan šodien iesniegtie divi - "Jaunās Vienotības" (JV) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) - saraksti, gan arī iepriekš iesniegtie pieci citi saraksti - partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" apvienotais saraksts, Jaunās konservatīvās partijas, partijas "Gods kalpot Rīgai", partijas "Saskaņa", kā arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts.

ZZS šodien informēja, ka ar otro numuru no tās saraksta kandidēs ārsts Pēteris Apinis. ZZS mēra amata kandidāts ir Saeimas deputāts Viktors Valainis, tāpat no saraksta kandidē arī ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, biedrības "Vides vārds" valdes locekle Anitra Tooma, Latvijas Zemnieku savienības ģenerālsekretārs Artūrs Graudiņš un citi pretendenti.

"Jaunā Vienotība" kā savu Rīgas mēra kandidātu izvirzījusi līdzšinējo Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi. Šodien pieteiktajā JV sarakstā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās kandidē arī bijušais ilggadējs Rīgas domes deputāts Olafs Pulks, cits bijušais Rīgas domes deputāts Lauris Ērenpreiss, politiķi Kārlis Šadurskis, Hosams Abu Meri un Ints Dālderis, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) biroja vadītājs Jānis Patmalnieks un citi pretendenti.

Savukārt divām citām partijām šodien neizdevās iesniegt sarakstus Rīgas domes vēlēšanām, ņemot vērā konstatētos trūkumus, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.

Viena no partijām elektroniskajā sistēmā nebija ievadījusi kandidātu vārdus un uzvārdus, savukārt otram potenciālajam sarakstam nebija partijas izsniegtas pilnvaras saraksta iesniegšanai, pastāstīja Vēlēšanu komisijas vadītājs.

Abām partijām, kuras Kokins gan nenosauca, vēl ir iespējams izlabot katrai savu no šiem trūkumiem, lai atkārtoti nāktu iesniegt savu sarakstu. Viņš pieļāva, ka attiecīgo trūkumu pieļaušana saistīta ar to, ka dažas partijas nedarbojas visu laiku un tāpēc nepārzina visus nosacījumus.

Sarakstu iesniegšana notiks līdz 20.jūlijam. Rīt sarakstu plāno iesniegt vēl viens politiskais spēks, līdz ar to paredzēts, ka kopumā par vietu Rīgas domē cīnīsies desmit politisko spēku saraksti.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks augusta beigās.

Uz augšu
Back