Brokoļu noslēpums jeb kāpēc tas ir iemīļots modeļu ēdiens?

FOTO: Depositphotos, Pixabay

Brokoļi ir vērtīgs uztura produkts, kas bagāts ar vitamīniem, barības vielām, šķiedruvielām un ar zemu kaloriju daudzumu. 

Brokoļu nosaukums “broccoli” cēlies no itāliešu valodas vārda “brocco” ar nozīmi “spēcīga roka vai zars”.  

Produkta kaloriju saturs ir apmēram 30 kcal uz 100 gramiem.

150 g vārītu brokoļu satur tikpat daudz C vitamīna kā apelsīns un ir labs beta karotīna avots.

C vitamīns ražo kolagēnu, kas veido ķermeņa audus, stiprina kaulus un palīdz dziedēt brūces. C vitamīns ir arī spēcīgs antioksidants un aizsargā ķermeni no kaitīgiem brīvajiem radikāļiem.

Brokoļi satur arī B1, B2, B3, B6 vitamīnus, dzelzi, magniju, kāliju un cinku. Pavisam nedaudz atrodams arī K un U vitamīns. 

Šie dārzeņi satur sulforfofānu, sēra savienojumus, kas atrodams krustziežu dārzeņos. Tieši uz šo saturošo vielu zinātnieki liek lielas cerības, jo, iespējams, tā samazina vēža risku.

Brokoļi satur karotinoīdus, piemēram, luteīnu un zeaksantīnu, uz kuriem labvēlīgi atsaucās 2006. un 2003. gada pētījumos, runājot par ar vecumu saistītiem redzes traucējumiem, piemēram, kataraktu un makulas deģenerācijas risku. 

Kālijs, kalcijs un magnijs, kas pietiekamā daudzumā atrodami brokoļos, uzlabo kognitīvo funkciju, stiprina sirds muskuli un normalizē asinsspiedienu.

Brokoļi arī lieliski noder, lai mazinātu saldumkāri, jo tajos ir ievērojams daudzums hroma, kas palīdz noturēt stabilu cukura līmeni asinīs. 

Brokolī kā visos zaļajos dārzeņos ir zaļais pigments -  hlorofils, kas pēc ķīmiskās struktūras ir līdzīgs hemoglobīnam un labi der asins sastāva uzlabošanai.

Uz augšu
Back