Covid-19 skartajā Rīgas Austrumu vidusskolā jauni gadījumi nav atklāti

FOTO: SIPA/Scanpix

Rīgas Austrumu vidusskolā, kur iepriekš kādam audzēknim tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19, pagaidām nav atklāti jauni Covid-19 gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Vienlaikus joprojām nav īsti skaidrs, kā audzēknis inficējās ar Covid-19. SPKC norādīja, ka ir izvirzītas vairākas versijas par to, kā tas varētu būt noticis.

Rīgas Austrumu vidusskola bija pirmā mācību iestāde, kurā šoruden tika konstatēta saslimšana ar Covid-19. Pirmdien publiskajā telpā parādījās informācija, ka Covid-19 slimnieks atklāts vēl kādā Latvijas skolā - Daugavpils 16.vidusskolā.

Rīgas Austrumu vidusskolas gadījumā, tiklīdz tika saņemta ziņa no SPKC par viena skolēna inficēšanos ar Covid-19, visa viņa klase un četri mācībspēki, kas ar klasi todien strādāja, devās mājas karantīnā, iepriekš pastāstīja skolas direktores vietniece Ilze Sondore-Drukaļska.

Viņa skaidroja, ka Covid-19 skartajai klasei Rīgas Austrumu vidusskolā mācības notikušas vienā telpā un skolēnu plūsmu krustošanās nav bijusi.

Direktores vietniece norādīja, ka skolā ir ieviesti dažādi drošības pasākumi, piemēram, mācības notiek vienā klases telpā, lai skolēnu plūsmas nekrustotos, un skolotāji attiecīgi dodas pie skolēniem, nevis otrādi.

Jau ziņots, ka Latvijā mācību procesam Covid-19 pandēmijas apstākļos ir izstrādāti trīs modeļi, no kurām skolas var izvēlēties sev atbilstošāko.

Uz augšu
Back