Sv, 29.01.2023.

ES noteiks Krievijai sankcijas par Navaļnija saindēšanu

Papildināts
TVNET/LETA/DPA
ES noteiks Krievijai sankcijas par Navaļnija saindēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: TASS/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) vienojusies noteikt sankcijas pret sešām Krievijas privātpersonām un vienu organizāciju saistībā ar opozicionāra Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas, paziņojuši ES diplomāti.

Vienošanās panākta ES vēstnieku sanāksmē Briselē pēc dalībvalstu ārlietu ministru pirmdienas lēmuma sagatavot jaunas sankcijas pret Krieviju.

Kā pavēstīja ES avoti, sankcijas tiks noteiktas drošības struktūru amatpersonām, bet organizācija ir Valsts organiskās ķīmijas un tehnoloģiju zinātniskās izpētes institūts, kurš vēl padomju laikā izstrādāja indi "Novičok".

Aktīvu iesaldēšana un ceļošanas aizliegumi tiks izklāstīti rakstiskā procedūrā un sankcijas stāsies spēkā ceturtdien.

Saskaņā ar ES ierasto praksi, sankcijām pakļauto personu vārdi netiek atklāti pirms to stāšanās spēkā.

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

22.septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu