Iereibis velosipēdists nepilnā stundā "nopelna" naudas sodus €510 apmērā

Vīrietis uz velosipēda. Ilustratīvs attēls

FOTO: Unsplash/Serhat Beyazkaya

Pirmdien kādam vīrietim Pļaviņās policija noformējusi trīs administratīvā pārkāpuma protokolus par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā, piespriežot naudas sodus 170 eiro apmērā par katru pārkāpumu, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Policijas inspektors, pildot savus darba pienākumus Pļaviņās, ievēroja kādu vīrieti, kurš nepārliecinoši vadīja velosipēdu. Aizdomās par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā vīrietis apturēts un viņam veikta alkohola pārbaude izelpojamā gaisā. Alkometrs uzrādīja 2,65 promiles. Atbilstoši Ceļu satiksmes likumam ir aizliegts vadīt transportlīdzekli, ja velosipēda vadītājam alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles.

Likumsargs par notikušo sāka administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī aicināja 1967.gadā dzimušo vīrieti ceļu turpināt, ejot kājām un stumjot velosipēdu.

Sākotnēji vīrietis paklausīja policista aicinājumam, taču pēc neilga laika, kad amatpersona turpināja ceļu, policists pamanīja, ka tas pats kungs turpina braukt ar velosipēdu. Kad vīrietis apturēts otro reizi, viņš atteicās no alkohola pārbaudes veikšanas, un pusstundas laikā likumsargs pret viņu sāka otro administratīvā pārkāpuma procesu.

Pēc desmit minūtēm vīrieti, braucot ar divriteni, pamanīja cita patrulējošā Ceļu policijas ekipāža. Aizdomās par alkohola reibumu vīrietis tika apturēts trešo reizi. Veicot alkohola pārbaudi izelpojamā gaisā, viņam tika konstatētas 2,29 promiles, kā arī pret vīrieti sākts trešais administratīvā pārkāpuma process.

Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai vīrietim ir piespriests naudas sods 34 naudas soda vienību apmērā, kas atbilst 170 eiro, savukārt par abiem gadījumiem, kad kungam veica alkohola pārbaudi un tika konstatēts, ka alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz divas promiles, arī ir piespriests naudas sods 34 naudas soda vienību jeb 170 eiro apmērā par katru pārkāpumu. Tādējādi vienā dienā 40 minūšu laikā vīrietis izdarīja likumpārkāpumus, kas viņam kopsummā izmaksās 510 eiro.

Policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā ir likumpārkāpums, kas attiecas ne tikai uz automašīnu, bet arī uz divriteņu vadītājiem. Arī iereibis velosipēda vadītājs apdraud ne tikai pats savu dzīvību un veselību, bet rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

LETA jau vēstīja, ka līdzīgs notikums Pļaviņās bijis arī pirms nedēļas, kad policijas darbinieki kādu velosipēdistu divas reizes 45 minūšu laikā apturējuši par braukšanu reibumā. Policijas amatpersonas par to sāka divus administratīvā pārkāpuma procesus pret 1991.gadā dzimušo vīrieti.

Tāpat policisti konstatēja, ka vīrietis dzīvo Latvijā bez deklarētas dzīvesvietas. Par šo pārkāpumu pret viņu sākts trešais administratīvā pārkāpuma process.

Uz augšu
Back