Izmeklē kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu "Rīgas kuģu būvētavā"

AS "Rīgas kuģu būvētava" zvejas kuģis "Audacious". FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) izmeklē kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu "Rīgas kuģu būvētavā", aģentūrai LETA apstiprināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Gita Gžibovska.

Kriminālprocess sākts 2019.gada 21.janvārī.

Šajā kriminālprocesā par aizdomās turētajiem pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas ir atzītas divas personas. Šī norma paredz atbildību par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Abiem aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, norādīja policijas pārstāve.

2

Kriminālprocesā uzlikts arests nekustamajiem īpašumiem. Tāpat sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai - "Rīgas kuģu būvētava".

Likums paredz, ka juridiskajai personai var noteikt šādus piespiedu ietekmēšanas līdzekļus: likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija vai naudas piedziņa.

Plašākus komentārus izmeklēšanas interesēs policija nesniedz.

Jau ziņots, ka kuģu būves un remonta uzņēmums "Rīgas kuģu būvētava" pērn strādāja ar 277 376 eiro apgrozījumu, kas ir 14,5 reizes mazāks nekā 2018.gadā, bet uzņēmuma zaudējumi pērn samazinājās 8,1 reizi un bija 823 990 eiro, liecina auditētais finanšu pārskats, kas iesniegts biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā biržai teikts, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar to, ka 2019.gadā "Rīgas kuģu būvētava" pārtrauca sniegt kuģu būves pakalpojumus, kā arī strauji samazinājās sniegto kuģu remonta darbu apjoms.

Izvērtējot "Rīgas kuģu būvētavas" iespējas, kā arī ievērojot to, ka uzņēmuma parādu saistības 2019.gadā turpināja pieaugt, "Rīgas kuģu būvētava" atkārtoti iesniedza lūgumu tiesai ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu (TAP), kā rezultātā 2019.gada 16.augustā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja TAP pieteikumu un apstiprināja TAP pasākumu plānu, nosakot TAP īstenošanas termiņu divus gadus, skaitot no 2019.gada 16.augusta.

"Rīgas kuģu būvētava" specializējas zvejas laivu, kabotāžas prāmju, palīgpeldierīču būvē un remontā. Kompānijas lielākais akcionārs ir "Remars-Rīga", kas iekļauts koncernā "Eiroholdings". Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.

Uz augšu
Back