RPP par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērniem šogad noformējusi 195 protokolus

Smilšukaste un rotaļlietas. Ilustratīvs attēls FOTO: Ieva Čīka/LETA

2020.gadā par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērniem Rīgas pašvaldības policija (RPP) noformējusi 195 protokolus, šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputātus informēja RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas priekšniece Ligita Pēlmane.

Par bērna atstāšanu bez uzraudzības noformēti 10, bet par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu 87 protokoli.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieku darba apjoms pieaug ar katru gadu. 2019.gadā pašvaldības policija saņēma 1452 izsaukumus uz ģimenes konfliktiem, no tiem 172 gadījumos vardarbība notika bērna klātbūtnē, bet 13 gadījumos apdraudētā persona bija bērns. Saņemti 204 personu iesniegumi par konfliktiem starp ģimenes locekļiem.

RPP 2019.gadā no ģimenēm šķīra 56 bērnus, bet drošā vidē nogādāja 113 bērnus.

Uzklausot ziņojumu, Rīgas domes deputāti secināja, ka būtu nepieciešams veikt izmaiņas likumā "Par policiju", kas ļautu policistiem pieņemt lēmumu šķirt varmāku no ģimenes bez cietušās personas rakstiska pieteikuma, ja ir bijusi fiziska vardarbība. 

Nereti cietusī puse atsakās rakstīt pieteikumu, jo baidās no varmākas, kā arī finansiālu iemeslu dēļ neuzdrošinās pārtraukt kopdzīvi, jo ir šaubas vai spēs nodrošināt izdevumus un tas, savukārt, vistiešākajā veidā ietekmē bērnus.

Uz augšu
Back