Komandantstundas laikā iedzīvotāji policiju centušies atbaidīt ar suņiem

Suns. Ilustratīvs attēls. FOTO: Pixabay

Komandantstundas laikā daļa iedzīvotāju, mēģinot izvairīties no policijas kontroles, privātmāju teritorijā speciāli izlaiduši suņus, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra Signe Bole.

Neviens policists no suņu uzbrukuma gan nav cietis.

""Mājsēdes" laikā pārliecinājāmies, ka, iespējams, alkoholam iedarbojoties, agresivitāte bijusi acīmredzama. Ir mesti priekšmeti uz dienesta automašīnām, tāpat izlaisti suņi privātmāju teritorijā, kur notika pasākumi. Vairākkārt notika nepakļaušanās prasībām uzrādīt dokumentus un bija uzbrukumi sarunas laikā," norādīja Bole.

Jau ziņots, ka aizvadītajās svētku brīvdienās komandantstundas kontroles uzraudzībā kopumā pārbaudītas 24 975 personas. Saistībā ar komandantstundas ierobežojumu neievērošanu policija sākusi 3421 administratīvo pārkāpumu procesu, kā arī papildus sāktajiem procesiem konstatēts vēl 1041 ziņojums, par kuriem vēl tiks sākti administratīvie procesi.

Visvairāk administratīvo procesu reģistrēts Rīgas reģionā - kopumā 1519.

Savukārt vēl 8478 gadījumos personām doti preventīvi norādījumi un aizrādījumi.

Tāpat sākti četri kriminālprocesi par uzbrukumu policistiem.

Policijas klātbūtne ir vainagojusies arī citos uzdevumos, proti, aizturētas vairākas meklēšanā esošas personas, tāpat sākti kriminālprocesi par narkotiku noziegumiem, bet vienā gadījumā apturēta zagta automašīna ar visiem zagļiem.

Uz augšu
Back