Jaunus uzņēmumus pērn dibinājušas 9335 fiziskās personas

Ilustratīvs foto. FOTO: Shutterstock

Jaunus uzņēmumus pērn dibinājušas 9335 fiziskās personas un vairāk nekā pusei jeb 51,6% tā bija viņu pirmā kompānija, liecina SIA "Lursoft" apkopotā informācija.

Gadu iepriekš jaunus uzņēmumus reģistrējuši nedaudz vairāk nekā 11 000 fizisko personu, no tiem 53,6% tas bijis pirmais uzņēmums.

"Lursoft" arī secinājis, ka 2020.gadā bijuši arī vairāki uzņēmēji, kuri turpinājuši paplašināt savu biznesu, reģistrējot vairākus jaunus uzņēmumus. Piemēram, Alvis Krasovskis, kuram patlaban pieder 23 uzņēmumi, no tiem 12 reģistrēti pagājušajā gadā. Tik daudz, cik Krasovskis, pērn neviena cita fiziskā persona nav dibinājusi, norāda "Lursoft". 10 no šiem 12 uzņēmumiem reģistrēti kopā ar Normundu Šlikti, un kompāniju reģistrācija veikta vienas dienas laikā. Šlikte kā dibinātājs uzrādīts 10 pērn reģistrētos uzņēmumos.

"Lursoft" norāda, ka visi 10 uzņēmumi izveidoti, atdalot tos no AS "Pilsētas zemes dienests", kura patiesie labuma guvēji ir Krasovskis un Šlitke.

Pēc "Firmas.lv" pieejamās informācijas, 2019.gadā "Pilsētas zemes dienests" strādāja ar 304 298 eiro apgrozījumu un 15 559 eiro peļņu. Kopš 2019.gada jūlija uzņēmumam reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā piemērots nodrošinājums, kas liedz uzņēmumam reģistrēt komercķīlas, tās pārjaunot vai grozīt. Savu vienīgo komercķīlu "Pilsētas zemes dienests" paguvis reģistrēt vien divas dienas pirms nodrošinājuma piemērošanas.

"Lursoft" arī secinājis, ka 2019.gadā uzņēmumam ierosināts arī tiesiskās aizsardzības process, kas gada beigās izbeigts, jo tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu nebija atbalstījis Maksātnespējas likumā noteiktais kreditoru vairākums. "Pilsētas zemes dienests" pastāvīgi arī reģistrēti nodokļu parādi.

Visi Krasovska un Šlitkes pērn kopīgi reģistrētie uzņēmumi reģistrēti vienā adresē - Skolas ielā 38-5, Rīgā. Visu 10 jaundibināto uzņēmumu nosaukumi ir līdzīgi - nosaukumā ietverot "PZD - " un ciparus no viens līdz 10. Pēc "Lursoft" pieejamās informācijas, šajā adresē reģistrēta arī Rīgas tiesu apgabala šķīrējtiesa.

Tomēr Krasovskis un Šlitke nebūt nav vienīgās personas, kuras viena gada laikā paguvušas reģistrēt uzreiz vairākus uzņēmumus. Septiņus jaunus uzņēmumus reģistrējusi arī Nataļja Podoļakina. Tiesa, patlaban vairāki no šiem uzņēmumiem jau mainījuši savus īpašniekus un Podoļakina kā kapitāldaļu turētāja atrodama vien divos pagājušā gada decembrī reģistrētos uzņēmumos, kā arī vēl divos uzņēmumos, kuri reģistrēti senāk.

Analizējot Podoļakinas pērn reģistrētos uzņēmumus, "Lursoft" atklājis, ka visos gadījumos iezīmējusies viena tendence - tie visi reģistrēti kā mazkapitāla SIA ar viena eiro pamatkapitālu, bet pamatkapitāla apjoms drīz vien palielināts līdz 2800 eiro.

Līdzīgi ir arī ar Anastasijas Hromiševas 2020.gadā reģistrētajiem uzņēmumiem. "Lursoft" esošā informācija rāda, ka Hromiševa pērn reģistrējusi piecus jaunus uzņēmumus, bet patlaban kā dalībniece reģistrēta vien divos no tiem, jo pārējiem īpašnieki mainījušies. Arī Hromiševa sākotnēji visus savus uzņēmumus reģistrējusi kā mazkapitāla SIA, bet drīz vien visu uzņēmumu pamatkapitālus palielinājusi līdz 2800 eiro.

Pērn reģistrētie ir Hromiševas pirmie uzņēmumi, jo iepriekšējos gados kā dalībniece viņa nav reģistrēta nevienā no kapitālsabiedrībām.

Piecus jaunus uzņēmumus 2020.gadā reģistrējis arī Igors Barkovs. Patlaban kā īpašnieks viņš reģistrēts vairs tikai aizvadītā gada janvārī dibinātajam SIA "Abelat". Savukārt vēl diviem uzņēmumiem - SIA "Abelika" un SIA "Abeteks" - kā jaunais īpašnieks norādīts "Abelet", līdz ar to Barkovs pašreiz kā patiesais labuma guvējs reģistrēts trīs uzņēmumos. "Lursoft" izziņas informācija rāda, ka janvārī "Abelet" piereģistrēts ar 2700 eiro pamatkapitālu, bet jau pēc dienas tas palielināts līdz 9000 eiro.

Jau vēstīts, ka pērn Latvijā reģistrēti 8938 jauni uzņēmumi, kas bija par 14,4% mazāk nekā gadu iepriekš.

Tāpat ziņots, ka 2019.gadā reģistrēto jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls sasniedzis teju 365 miljoni eiro, kamēr aizvadītajā gadā rādītājs bijis par 56,6% zemāks, kopā veidojot 158,26 miljonus eiro.

Uz augšu
Back