Sākt kriminālprocesu par komentāriem pret ārsti, kura aizstāvēja sejas masku nepieciešamību skolēniem

Aplikācijas telefonā. Ilustratīvs attēls. FOTO: Chandan Khanna/AFP

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par komentāriem internetā, kas vērsti pret ģimenes ārsti Gundegu Skruzi-Janavu, kura publiski pauda profesionālo redzējumu par sejas masku nepieciešamību arī mazāko klašu skolēniem.

Valsts policijas preses pārstāve Krista Andersone teica, ka kriminālprocess sākts par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī. Par šādu nodarījumu var piemērot īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Persona atzīta par cietušo, taču patlaban kriminālprocess sākts par faktu, nevis pret kādu konkrētu personu.

Kā iepriekš pastāstīja Skruze-Janava, decembra sākumā viņa Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja, ka sejas masku nēsāšana skolēniem nav bīstama un nevar radīt veselības apdraudējumu. Ārstes skaidrojums video formātā tika publicēts arī interneta vidē, kur to drīz vien pavadīja liels daudzums naidīgu un rupju komentāru, tostarp aicinot fiziski izrēķināties ar šo konkrēto mediķi.

Lai arī daži no komentāriem vēlāk tika dzēsti, Skruze-Janava tos fiksēja ekrānšāviņos un vērsās policijā.

Jau ziņots, ka līdz ar Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas pagarināšanu valdība decembra sākumā lēma, ka no janvāra visās skolās gan skolēniem, gan skolotājiem stundu laikā un ārpus mācību procesa obligāti būs jānēsā sejas maskas.

Īsi pēc tam portālā "Manabalss.lv" tika savākti vairāki desmiti tūkstošu parakstu ar aicinājumu atcelt minēto prasību.

21.decembrī Saeima atgrieza valdībai atkārtotai skatīšanai jautājumu par obligātu sejas aizsargmasku lietošanu skolā. Tikmēr valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē šodien vēlreiz vērtē prasību izglītojamiem 1. - 4. klasē mācību procesa laikā un ārpus tā lietot mutes un deguna aizsegus.

Uz augšu
Back