T, 17.08.2022.

Darbību sāk vakcīnas pret Covid-19 pieteikšanās tālruņa līnija 8989

TVNET/LETA
Darbību sāk vakcīnas pret Covid-19 pieteikšanās tālruņa līnija 8989
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Shutterstock

Šodien, 10.februārī, darbību sāk vakcinācijas pret Covid-19 pieteikšanās līnija 8989, informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre.

Saskaņā ar vakcinācijas pret Covid-19 plānu, 5.februārī darbu sāka Covid-19 vakcīnas agrīnās pieteikšanās vietne "www.manavakcina.lv", kur līdz 9.februāra plkst.10 jau 64 000 iedzīvotāji bija pieteikušies savai vakcīnai.

Savukārt šodien darbu sāk jau otrs no kopā četriem plānotajiem pieteikšanās veidiem - bezmaksas tālruņa līnija 8989.

Tālruņa līnijas darba laiks būs katru darba dienu no plkst.9 līdz plkst.17. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādas konsultācijas saistībā ar veselības jautājumiem iedzīvotāji tiek aicināti lūgt savam ģimenes ārstam.

Tālruņa līnija tiek izveidota ar mērķi, lai atvieglotu pieteikšanos tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas objektīvu iemeslu dēļ nevar izmantot pieteikšanās vietni "www.manavakcina.lv".

Veicot zvanu, iedzīvotājiem būs sevi jāidentificē ar personas kodu, kā arī vārdu un uzvārdu. Zvanot būs jānorāda savs tālruņa numurs un e-pasta adrese. Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru - kāda tuva cilvēka - tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, kuru norādīt pieteikumā, ja tāda nepieciešamība un vēlme ir.

Agrīnās pieteikšanās mērķis ir efektīvi plānot vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas. Pirmie vakcīnas saņem tie iedzīvotāji, kas iekļauti prioritārajās grupās. Patlaban no prioritārajām grupām jau tiek vakcinēti veselības iestāžu darbinieki, kā arī pakāpeniski tiks sākta sociālās aprūpes centru darbinieku un klientu vakcinācija.

Februāra beigās plānots sākt arī pirmo senioru vakcināciju, tāpēc birojs īpaši aicina visus seniorus, kas vecāki par 70 gadiem, jau tagad sevi piereģistrēt pa tālruni 8989, lai vakcīnu pieejamības brīdī varētu operatīvi sazināties un veikt vakcināciju.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga. Tai pat laikā maksimāli ātri vakcinējot vairumu sabiedrības, ir pamats atgriezties ierastajā dzīves ritmā bez ievērojamiem ierobežojumiem, ņemot vērā pētījumos balstītu imunitātes veidošanos.

Vakcinācijas kārtība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta.

Nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā. Neatkarīgi no tā, vai pieteikums tiks saņemts vietnē "www.manavakcina.lv" vai arī pa tālruni, brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu