C, 18.08.2022.

Vakcinācijai pret Covid-19 pieteikušies jau vairāk nekā 90 000 iedzīvotāju

TVNET/LETA
Vakcinācijai pret Covid-19 pieteikušies jau vairāk nekā 90 000 iedzīvotāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saņem "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saņem "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Foto: Edijs Pālens / LETA

Līdz plkst.17 vakcinācijai pret Covid-19 kopumā bija pieteikušies vairāk nekā 90 000 cilvēku, informēja Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

No visiem, kas pieteikušies, 87 322 to izdarījuši vietnē "manavakcina.lv", savukārt 3488 pieteikumi saņemti, zvanot uz bezmaksas līniju 8989.

Tālruņa līnijas darba laiks ir katru darba dienu no plkst.9 līdz plkst.17. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādas konsultācijas saistībā ar veselības jautājumiem iedzīvotāji tiek aicināti uzdot savam ģimenes ārstam. Seniori tiek aicināti izmantot šo iespēju reģistrācijai savai vakcīnai pret Covid-19.

Nevienam no pieteikšanās kanāliem nav paredzēta priekšrocība vakcinācijas secības plānošanā. Neatkarīgi no tā, vai pieteikums tiks saņemts vietnē "manavakcina.lv" vai arī pa tālruni, brīdī, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa plānošanai un organizēšanai.

Veicot zvanu, iedzīvotājiem būs sevi jāidentificē ar personas kodu un vārdu, un uzvārdu, kā arī jānorāda savs tālruņa numurs vai e-pasta adrese. Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru - kāda tuva cilvēka - tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks.

Vakcinācijas projekta birojs aicina iedzīvotājus būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, kuru norādīt pieteikumā, ja tāda nepieciešamība un vēlme ir.

Vakcinācijas kārtība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa, kur priekšroka vispirms tiek dota cilvēkiem, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu