Kā 60 gadnieki vakcinēti arī divi 20 gadus veci cilvēki
Papildināts

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Ilustratīvs attēls. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Vairākām pret Covid-19 vakcinētajām personām, kas Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotajā un publicētajā statistikā klasificētas kā "personas vecumā virs 60 gadiem", ailītē "vakcinētās personas vecums" norādīts krietni mazāks vecums.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) sestdien nevarēja paskaidrot, kā šādas neatbilstības statistikā radušās, taču pieļāva, ka datu ievadītāji varētu būt kļūdījušies indikācijas izvēlē. Precīzu skaidrojumu NVD solīja sniegt pēc sazināšanās ar pašiem faktiskajiem vakcinētājiem.

Saskaņā ar NVD statistiku līdz sestdienas rītam kopumā ar indikāciju "persona vecumā virs 60 gadiem" vakcinēti 210 cilvēki, no kuriem četriem ailītē "vakcinētās personas vecums" norādīts gadu skaits, kas ir mazāks par 60.

Saskaņā ar statistikas datiem, 18.februārī kā "persona vecumā virs 60 gadiem" pirmo poti pret Covid-19 saņēmis 20 gadus vecs vīrietis un 47 gadus veca sieviete, bet 19.februārī - 20 gadus un 34 gadus vecas sievietes.

30

Visi šie četri cilvēki vakcinēti Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).

BKUS pārstāve Dace Zaldāte-Rozentāle skaidroja, ka datu ievades laikā lielā darba apjoma dēļ acīmredzot bijušas kļūmes, kas tiks izlabotas. Tiek pieļauts, ka konkrētie vakcinētie bijuši no citām prioritārajām grupām, piemēram, mediķi, vai arī pielaistas kļūdas, ievadot personu datus.

Iepriekš NVD apkopotajā pret Covid-19 vakcinēto personu statistikā parādījās arī kāds cilvēks, kuram kā iemesls potēšanai norādīts "pēc paša vēlēšanās".

Sestdienas rītā aktualizētajā statistikā šāds ieraksts vairs nav atrodams, toties parādījies jauns "pēc paša vēlēšanās" vakcinētais - kāds 28 gadus vecs vīrietis, kurš piektdien vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu saņēmis Jēkabpils reģionālajā slimnīcā.

Ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu aģentūrai LETA sestdien neizdevās sazināties.

Kā ziņots, piektdien vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā otro diennakti pēc kārtas turpinājis samazināties - izpotētas 975 vakcīnu devas, kas ir par 163 mazāk nekā ceturtdien un par 754 mazāk nekā trešdien, liecina NVD apkopotie dati.

Kopumā līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 26 673 cilvēki, bet abas devas - 16 715 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2021.gada 1.janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmis 1,41% iedzīvotāju, bet abas - 0,88% iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti. 17.februārī Vakcinācijas projekta biroja vadītāja paziņoja, ka tiek sākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšana, kas gan pagaidām vēl nav uzņēmusi apgriezienus.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Uz augšu
Back