Februārī konstatēti 775 pārkāpumi par nenotīrītām Rīgas ietvēm un jumtiem

TVNET/LETA
Februārī konstatēti 775 pārkāpumi par nenotīrītām Rīgas ietvēm un jumtiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Cilvēki uz apledojušās gājēju ietves Alfrēda Kalniņa ielā.
Cilvēki uz apledojušās gājēju ietves Alfrēda Kalniņa ielā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Februārī par nenotīrītām ietvēm un jumtiem Rīgā konstatēti 775 pārkāpumi, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Rīgas pašvaldības policija (RPP) laika posmā no 1. līdz 28.februārim kopumā sākusi 427 administratīvā pārkāpuma procesus saistībā ar nenotīrītu sniegu. No tiem 217 bijuši par nenotīrītām ietvēm, 199 par nenotīrītiem jumtiem, balkoniem un lodžijām, bet 11 par citiem ar sniega nenotīrīšanu saistītiem pārkāpumiem.

Sezonas laikā kopumā RPP saņēmusi arī informāciju par 115 gadījumiem, kuros gājēji guvuši traumas, krītot uz slidenas ietves, un trim gadījumiem, kad gājēji cietuši no jumta krītoša sniega un ledus dēļ. Policija saņēmusi informāciju par 49 gadījumiem, kuros no jumta krītošs sniegs un ledus ir bojājis transportlīdzekli.

Arī Rīgas domes Administratīvā inspekcija laika posmā no 1. līdz 25.februārim noformējusi 348 apskates protokolus - 250 par nenotīrītām gājēju ietvēm, 55 par nenotīrītiem jumtiem, 32 par piebraucamo celiņu netīrīšanu, bet vēl 11 par pašvaldības valdījumā esošo ielu un sabiedriskā transporta pieturvietu neatbilstošu uzturēšanu.

Par savlaicīgu ietvju un ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un apledojuma Rīgas domes saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām - 1400 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu