Sv, 25.09.2022.

Kriptovalūtu tirgos aizvadīta nedēļas nogale ar nepatīkamiem pārsteigumiem

TVNET | FINANCENET
Kriptovalūtu tirgos aizvadīta nedēļas nogale ar nepatīkamiem pārsteigumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Foto: Reuters / Scanpix

Tev nedēļas nogalē patīk atslābināties un atpūsties? Tad labāk pat neķeries klāt darījumiem kriptovalūtu tirgos, vēsta CNN.

Pagājusī nedēļa “Bitcoin” bija piesātināta ar dažādiem notikumiem, kas ļāva digitālajai valūtai sasniegt vēl nebijušus augstumus. Tomēr sestdienas vakarā notika negaidītais – mazāk nekā stundas laikā “Bitcoin” vērtība kritās par 14%, sasniedzot 51 tūkstoša dolāru atzīmi. Piemēram, pagājušajā trešdienā, kad tika sasniegts jauns vērtības rekords, viens bitkoins bija nopērkams par gandrīz 64 900 tūkstošiem dolāru.

Jā, bitkoinu vērtība kāpj kopš novembra, jo arvien vairāk kompāniju un finanšu institūciju, kā “Tesla”, “Mastercard” un citas piedāvā iespējas veikt darījumus ar “Bitcoin”. Pagājušajā nedēļā īpaši nozīmīgu lomu bitkoinu vērtības kāpumā spēlēja “Coinbase” akciju kotēšana biržā, kas radīja plašu investoru interesi par kriptovalūtām.

“Tas bija kaut kas neticams. Varēja redzēt, ka tirgus kļuva pārāk optimistisks saistībā ar kriptovalūtām,” norāda kriptovalūtu eksperts un “Galaxy Digital” dibinātājs Maiks Novograts. Arī “Dogecoin”, kas sākotnēji bija kā parodijprojekts, ir sasniedzis jaunus augstumus, pierādot, ka “tirgus ir kļuvis pārāk optimistisks saistībā ar kriptovalūtām”.

Viņš norāda, ka tuvākajā laikā bitkoinu vērtība var svārstīties kā amerikāņu kalniņi. Citi eksperti norāda, ka arvien nopietnākais regulējums kriptovalūtu tirgū ir tas, kā dēļ jau tuvākajā laikā var kristies interese par kriptovalūtām.

“Pagaidām ir grūti pateikt, kāda būs kriptovalūtu nākotne, taču spekulācijas, ka ASV Valsts kase jau drīzumā varētu pievērst uzmanību naudas atmazgātājiem, kas izmanto kripovalūtas, visai nopietni var ietekmēt interesi par “Bitcoin”,” norāda “Deutsche Bank” pārstāvis Džims Rīds.

Arī konkurence ir nozīmīgs faktors, kas var negatīvi ietekmēt “Bitcoin” cenu. Arvien vairāk valstis runā par oficiālajām kriptovalūtām. Piemēram, Ķīna vēlas veikt eksperimentus ar digitālo juaņu un dot iespēju to izmantot gan sportistiem, gan apmeklētājiem 2022. gada Ziemas olimpisko spēļu laikā.

Ķīnas Tautas bankas vadītāja vietnieks Li Bo svētdien sacīja, ka digitālās valūtas pilotprojekts ir noslēdzies veiksmīgi četrās pilsētās. Kā arī Pekinas olimpisko spēļu norises vietā. Kopumā pilotprojektā digitālo juaņu izmēģinājuši vairāk nekā 100 miljoni cilvēku 10 provincēs un pilsētās.

Tomēr kriptovalūtu mānija vismaz pašlaik ir uzņēmusi nopietnus apgriezienus – piemēram, iepriekš minētā “Dogecoin” vērtība pēdējo dienu laikā ir kāpusi par 35%, sasniedzot 54 miljardus dolāru lielu tirgus vērtību. Ņemot vērā, ka kriptovalūtu tirdzniecība ir pieejama visu laiku, tas iezīmē ļoti saspringtas nedēļas nogales cilvēkiem, kas tirgojas ar kriptovalūtām.

Atsevišķi tirgus dalībnieki norāda, ka ilgi gaidītajai “Coinbase” aktīvu kotēšanai biržā var būt negatīvas blaknes – kriptovalūtu tirgus teorētiski varētu sasniegt savu augstāko punktu, ko vēl ilgi neizdosies pārsniegt. Turklāt – var rasties papildu spiediens tirgū, kas var izraisīt tālāku bitkoinu vērtības kritumu.

Monreālā esošās makroekonomikas izpētes kompānijas “Lamoureux & Co.” prezidents Īvs Lamurē norādīja, ka “pasaulē lielākās kriptovalūtu platformas “Coinbase” pievienošanās biržai ir radījusi baiļpilnu eiforiju, kā rezultātā tirgus piedzīvoja nepatīkamas sekas – smagu kritptovalūtu vērtības kritumu”.

Jebkurā gadījumā kritptovalūtas “Bitcoin” cena ir augstāka, nekā tā bija gada sākumā. Turklāt – svārstības arī iepriekš nav mazinājušas investoru interesi par šo kriptovalūtu.

Kopš gada sākuma “Bitcoin” cenas ir kāpušas par 90%. Salīdzinājumam – zelta cenas, kas tiek uzskatītas par netiešu “Bitcoin” konkurentu, kopš gada sākuma ir kritušās par 6%. Arī ilgtermiņa prognozes neliecina par to, ka “Bitcoin” vērtība arī turpmāk varētu kristies. Visticamāk, tā varētu nostiprināties 54-55 tūkstošu dolāru robežās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu